$
מכשירים ומדריכים

האם גוגל תשיק סמארטפון משלה עד סוף השנה?

גוגל כבר השיקה מספר מכשירים בעצמה, כגון מחשבי וטאבלטי הפיקסל וסטרימר הכרומקאסט שלה, אך מכשירי הנקסוס שלה מיוצרים על ידי חברות אחרות. כעת נראה שמכשיר סמארטפון תחת מותג משלה יושק מוקדם מהצפוי

רפאל קאהאן 14:1627.06.16

גוגל מתכוננת להשיק סמארטפון עד סוף השנה הנוכחית, כך עולה מדיווח שפורסם אמש (א') בטלגרף הבריטי. הדיווח מסתמך ככל הנראה על מקורות בכירים מאוד בקרב ספקית סלולר גדולה בבריטניה. על פי הדיווח, המכשיר העתידי ימותג תחת גוגל ולא ישתייך לסדרת נקסוס.

 

הדיווח עורר ויכוח בין אתרי הטכנולוגיה בעולם מאז פורסם. מדובר במהלך מוזר מצידה של גוגל, שצפויה להשיק מכשירי נקסוס חדשים בספטמבר-אוקטובר הקרובים מתוצרת HTC. לא ברור מדוע החברה תרצה להשיק מכשיר נוסף בהמשך השנה שמן הסתם יתחרה בנקסוסים.

 

נקסוס תוצרת LG נקסוס תוצרת LG צילום: רפאל קאהאן

 

גוגל אמנם מייצרת חומרה, כגון מחשבי הכרומבוק פיקסל היוקרתיים או טאבלט הפיקסל C שהושק השנה, אך אלה הם מוצרי נישה שמיועדים לתצוגת תכלית. גוגל לא מתכננת למכור הרבה מהם וזו הסיבה שהיא גם מצמידה להם תג מחיר יוקרתי. עם זאת, סטרימר הכרומקאסט כן זכה להצלחה, בגלל מחירו הנמוך ויכולותיו.

 

מכשיר סמארטפון מתוצרת גוגל עשוי להפציע ביום מן הימים, החברה שכרה לשירותיה את מנכ"ל מוטורולה מוביליטי לשעבר, ריק אוסטרלו, שמומחיותו בעניין אינה מוטלת בספק, על מנת להקים את חטיבת החומרה שלה. אך אוסטרלו רק הצטרף לחברה לאחרונה, כך שקשה להאמין שתהיה לו אפשרות לפתח, לייצר ולהשיק מכשיר עד סוף השנה הנוכחית כפי שנמסר.

 

זאת ועוד, מכשירי הנקסוס נהנים מהצלחה בשוק. השקת מוצר מתחרה עלולה להכשיל את שותפותיה של גוגל לנקסוס כמו גם יצרניות אנדרואיד אחרות. הדרך היחידה בה סמארטפון מתוצרתה לא יאיים עליהן הוא אם מדובר במכשיר מקביל לפיקסל, זאת אומרת, בעל תג מחיר גבוה ועם תכונות מיוחדות.

 

גוגל צפויה להשיק גם מכשיר סמארטפון מודולרי שיתבסס על פרויקט ARA - אך זה לא יגיעו לשוק לפני 2017, ומדובר במכשירים שמציגים טכנולוגיה חדשה לחלוטין, שלא ברור האם היא תצליח לעורר עניין בקרב המשתמשים. כמו כן, אין לגוגל סיבה לייצר את מכשירי ה-ARA לבדה ולמנוע משותפותיה לייצר מכשירים מעין אלה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x