$
הייטק והון סיכון

LightCyber מגייסת 20 מיליון דולר משלמה קרמר ומכללטק של לן בלווטניק

הטכנולוגיה שפותחה בחברה מנטרת שימוש במערכות ארגוניות על מנת לזהות פעילות יוצאת דופן ומקטינה משמעותית את מספר התרעות השווא. סך הכל גייסה החברה 32 מיליון דולר

אסף גלעד 16:2622.06.16

חברת הסייבר הישראלית לייט מגייסת סיבוב ענק בן 20 מיליון דולר בהובלת כללטק של כלל תעשיות ולן בלווטניק, ובהשתתפות שלמה קרמר, ממייסדי חברות אבטחת המידע צ'קפוינט, אימפרבה וקאטו. בכך מצטרפת כלל למשקיעים הקיימים, שהשתתפו גם הם בסיבוב: קרן גלילות של אריק קליינשטיין וקובי סמבורסקי, קרן באטרי האמריקאית ומריוס נכט, ממייסדי צ'קפוינט. לייטסייבר היא למעשה גם החברה הראשונה מאז צ'קפוינט שבה משתפים פעולה קרמר ונכט, כיום יו"ר צ'קפוינט, סביב אותו השולחן.

 

לייטסייבר (LightCyber, משחק מילים על חרב האור מסדרת סרטי מלחמת הכוכבים והמילה סייבר - לוחמה קיברנטית), היא אחת מני חברות ישראליות רבות שמבקשות לאתר שימוש זדוני במערכות המידע של הארגון על ידי ניטור מתמשך של פעילויות משתמשים, בין אם אלה מגיעים מחוץ לארגון או מצויים בתוכו. החברה ממפה באופן שקט את דפוסי השימוש של עובדי החברה במערכות המידע הארגוניות, כמו גם את נקודות הקצה ואת הרשתות עצמן, כדי לזהות כך התנהגות חשודה לאורך זמן, ולהבדיל בין המשתמשים הלגיטימיים לאלה הזדוניים.

 

שלמה קרמר שלמה קרמר צילום: שרון ברקת

 

בשונה ממרבית החברות בתחום, לייטסייבר לא מתמקדת במניעת החדירה של גורמים עוינים למערכת אלא מניחה שהם קיימים בתוכה, ומתמקדת במעקב שקט אחר דפוסי השימוש ברשת הארגונית. בשונה מאנסיילו וסייבריזן, למשל, היא לא מתמקדת בנקודות הקצה של הרשת; ובשונה מפורטסקייל ואקסהבים, היא לא מתמקדת במסדי הנתונים ובמרכזי הנתונים של החברה.

 

לייטסייבר שייכת לחברות מסוג חדש שעוסקות בניטור שקט של הרשת (Network Traffic Analytics), בהן למשל Vectra האמריקאית, זירה שאינה צפופה במיוחד בחברות ישראליות. אלה מתמקדות בלמידה התנהגותית של כלל הרשת, המשתמשים ונקודות הקצה ובהבנה של פעילות תקינה, בכדי להתריע על יוצאי הדופן. גונן פינק, מנכ"ל החברה, מסביר כי הטכנולוגיה שלה מורידה באופן משמעותי את מספר התרעות השווא ומייצרת רק מספר בודד של התרעות לבדיקה ביום, יתרון מהותי עבור מנהלי מערכות המידע בארגונים שסובלים מריבוי התרעות שוו במגוון מוצרי סייבר.

 

החברה משרתת לקוחות ארגוניים גדולים, כמו למשל פרטנר, הבורסה לניירות ערך בתל אביב, מגדל שוקי הון בישראל או חברת הטכנולוגיה גיגאמון מארה"ב. לחברה לקוחות גדולים גם בהולנד, גרמניה, אנגליה, איטליה, שוויץ, סינגפור, הונג קונג, אוסטרליה, יפן וקוריאה. לייטסייבר מעסיקה כיום 70 איש, מחציתם במרכז הפיתוח במתחם הבורסה ברמת גן. סך הכל גייסה החברה 32 מיליון דולר.

 

המשקיעה החדשה בחברה, כללטק, היא חברת השקעות הטכנולוגיה ישראלית בבעלות אקסס וכלל תעשיות. אקסס היא קבוצת השקעות הטכנולוגיה הבינלאומית של לן בלווטניק שמנוהלת מניו יורק ועל השקעותיה נמנות ענקיות כמו וורנר מיוזיק, עליבאבא, פייסבוק, סקוור, ספוטיפיי ורוקט אינטרנט. החברה העלתה את פרופיל הפעילות שלה בישראל בשנים האחרונות תוך שהיא משקיעה בישראל באמצעות כללטק, וביצעה בין השאר השקעות ענק באיירון סורס, זרטו, זוז ויוטפו. פעילותה בישראל מנוהלת על ידי דניאל שנער.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x