$
סטארט-אפים והון סיכון

בפעם השנייה בתוך חודש: משה חוגג מפטר עובדים

חברת המסחר במניות גט־סטוקס פיטרה כשליש מעובדיה. בחודש שעבר פוטרו כ־15 עובדים במובלי שבבעלות חוגג

אסף גלעד 08:1922.06.16

חברת סטארט־אפ נוספת של משה חוגג נוקטת מהלך של צמצומים, כחודש לאחר סגירת פעילותה של מובלי בישראל. ל"כלכליסט" נודע כי חברת המסחר במניות גט־סטוקס (GetStocks) המאפשרת לקנות מניות וסחורות בעקבות המלצות של מובילי דעה ומעסיקה כ־30 עובדים בישראל וקפריסין, פיטרה יותר מעשרה עובדים.

 

חלק מהעובדים המפוטרים קיבלו הסבר כי החברה נקלעה לקשיי מימון, אך מהחברה נמסר ל"כלכליסט" כי הסיבה לקיצוצים בחברה היא כוונה עתידית של החברה להתמזג עם חברה אחרת. "גט־סטוקס השיקה בשנה האחרונה פלטפורמת משקיעים מוצלחת שמנהלת אלפי סוחרים", נמסר מהחברה. "בימים אילו מנוהל הליך של מיזוג בין גט־סטוקס לחברה נוספת ולכן מבוצעות התאמות בכח האדם".

 

 צילום: סיון פרג'

 

גט־סטוקס (לשעבר Stox) היא חברת בבעלות קרן סינגולריטים של משה חוגג, ממנה גייסה החברה כ־12 מיליון דולר. החברה מאפשרת למשקיעים מתחילים לעקוב אחר משקיעים מומחים ולבצע בעקבותיהם השקעות במניות של חברות. מערכת המסחר ניתנת להורדה באפליקציה שזכתה לביקורות חיוביות בחנויות האפליקציות ונחשבת למוצר איכותי בשוק המסחר הישראלי.

 

על פי ההערכות, לחברה 100–150 הרשמות חדשות ביום, שמתוכם כ־10% מחליטים לבצע פעולות מסחר, מה שמייצר הכנסות של כמה עשרות אלפי דולרים בחודש בלבד. הכנסות אלו אינן מספיקות לחברה של כמה עשרות עובדים, אלא אם היא מגייסת בנוסף מיליוני דולרים מדי שנה. שירותי החברה מאפשרים למשקיעים המומחים להרוויח מהרווחים של משקיעים עוקבים, ובכך מתחרה החברה ב־אי טורו (eToro) הישראלית, חברה שהוקמה בידי יוני אסיא וגייסה עד כה 72 מיליון דולר ממשקיעים כמו ספארק, וחמי פרס.

 

גט־סטוקס הוקמה בידי רועי שחם, לשעבר מנהל בפעילות הפוקר של חברת משחקי הקזינו וויליאם היל וקודם לכן מנהל התפעול והפרויקטים בקולויז'ן, חברת התפעול הטכנולוגית של אתרי הפורנו־צ'אט iLive בבעלות מולי ליטבק. מייסד נוסף הוא אור ארבל, שעזב את החברה להקים את אפליקציית ההתראות Yo שגם בה השקיעה סינגולריטים. החברה רשומה בקפריסין תחת השם GS Sharestocks ומפעילה חברה בת ישראלית, Stox R&D, המפעילה מרכז פיתוח ברחוב אלנבי בתל אביב.

 

בחודש שעבר נסגרה פעילותה של אפליקצייה נוספת של חוגג, מובלי (Mobli), כ־15 עובדים פוטרו ולטענת הקרן מובלי התמזגה עם אפליקציה חדשה בשם גלקסיה. במקביל, השיק חוגג טלפון יוקרתי ומאובטח של חברת פורטפוליו נוספת של הקרן, סירין לאבס. הטלפון, שכונה תחת השם סולרין, מוצע למכירה במחיר של 15 אלף דולר והוא מיועד לסגמנט של אנשי עסקים שמעוניינים במכשיר בלתי ניתן לפריצה.

 

קרן סינגולריטים היא קרן הון סיכון זרה בבעלות משה חוגג ואיש העסקים הקזחי קינס רקישב. לקרן גם חברת בת ישראלית בשם סינגולריטים ישראל שבין בעלי המניות בה נמצאים משה חוגג, עידו שדה, סמנכ"ל התפעול של אפליקציית מובלי ועדי שלג, עד המדינה בפרשת הרצת המניות באי.די.בי.

 

גט־סטוקס (GetStocks)

נוסדה: 2013

עובדים: 30 בישראל ובקפריסין

מייסדים: רועי שחם ואור ארבל (אינו מועסק בחברה)

מוצר: אפליקצייה למסחר במניות בהתבסס על מובילי דיעה

גיוסים: 12 מיליון דולר מסינגולריטים

מתחרים: eToro

בטל שלח
    לכל התגובות
    x