$
הייטק והון סיכון

אינטרלוד של יוני בלוך מגייסת 35-45 מיליון דולר מסוני

מדובר בענקית הטכנולוגיה והמדיה השלישית שמשקיעה בחצי השנה האחרונה בטכנולוגיית הוידיאו האינטרקטיבי שפיתח הזמר: בנובמבר השקיעה בה סמסונג וחודש לאחר מכן הצטרפו אליה אולפני MGM

אסף גלעד 20:2220.06.16
בתוך כחצי שנה הצליח האמן הישראלי יוני בלוך, מנכ"ל הסטארט-אפ אינטרלוד, לרתום שלוש ענקיות טכנולוגיה ומדיה להשקעה בטכנולוגיית הווידיאו האינטרקטיבי שפיתח. בחודש נובמבר האחרון היתה זו סמסונג, חודש לאחר מכן הצטרפו אולפני MGM ואילו בשבועות האחרונים היו אלה אולפני סוני שהצטרפו עם השקעה אסטרטגית לחברה. סכום ההשקעה לא פורסם אך הוא מוערך בכ-35-45 מיליון דולר, השקעה אסטרטגית גדולה יחסית ששקולה לסכום אותו גייסה החברה מאז היווסדה בידי שורה ארוכה של משקיעים, בהם קרן סקויה, המשקיעה הראשונה בחברה, ולאחריה הקרן של יו"ר גוגל אריק שמידט, אינטל קפיטל וורנר מיוזיק. 
יוני בלוך יוני בלוך צילום: עמית מגל

 

ההשקעה היא עדות נוספת לכך שאולפני הענק בהוליווד, כמו גם ענקיות הטכנולוגיה, מייחסים חשיבות לווידיאו אינטראקטיבי, כלומר סרטון וידיאו שבו הצופה בוחר את התפתחות העלילה בנקודות פיתול מסוימות. המדיום החדש הזה מתאים במיוחד לקסדות המציאות המדומה שהופכות פופולריות מאוד, וזו אולי אחת הסיבות שבגללן סמסונג התעניינה בחברה הישראלית בסוף השנה שעברה. כעת, קופצות על העגלה גם חברות התוכן שמעוניינות ליצוק תכנים אל הפלטפורמה המתהווה. ולא רק במשקפי תלת ממד: סוני מצפה מאינטרלוד להפיק עבורה 4-5 סדרות בשנה מז'אנרים שונים באורך שאינו עולה על 20 דקות, שיופיעו בדף הפייסבוק של האולפנים.  

 

בשנה שעברה זכתה אינטרלוד להצלחה בשוק התוכן: היא יצרה בעבור BBC את הסדרה Casualty, שיתפה פעולה עם הבמאי הדוקומנטרי ג'ייסון ספרלוק ("לאכול ובגדול") ביצירת הסדרה Call Bullshit, המסקרת את המועמדים לנשיאות ארצות הברית, חתמה על הסכם עם CBS להפקת גרסה אינטרקטיבית ל"אזור הדמדומים" וכן הפיקה קליפים עבור בוב דילן ולד זפלין. כמו כן היא השתתפה ביצירת סרט באורך מלא שיצא לאקרנים בשנה הבאה בהפקת אולפני MGM, רימייק אינטראקטיבי לסרט "משחקי מלחמה", שבו כיכב מתיו ברודריק ב־1983.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x