$
חדשות טכנולוגיה

בגלל טראמפ: אפל לא תתמוך בוועידה הרפובליקנית

חברות הטכנולוגיה נוהגות לספק ציוד או תרומה כספית לוועידות הפוליטיות של שתי המפלגות. השנה, למרות שחברות כגון גוגל ומיקרוסופט התחייבו להמשיך ולספק תמיכה למפלגה הרפובליקנית, אפל מחרימה אותה

עומר כביר 15:1619.06.16

אפל הודיע לבכירים במפלגה הרפובליקנית שלא תספק תרומה כספית או תמיכה אחרת לוועידה הלאומית של המפלגה, בניגוד לנוהג בשנים קודמות. זאת, לאור עמדותיות הקיצוניות של המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, דונלד טראמפ, בסוגיות כמו נשים, מיעוטים והגירה – כך לפי דיווח של של אתר פוליטיקו.

 

לרוב נוהגת אפל, כמו חברות טכנולוגיה אחרות, לספק תמיכה כלשהי לוועידות הלאומיות של המפלגה הרפובליקנית ושל המפלגה הדמוקרטית, בדמות כסף או ציוד, כאשר התרומה ניתנת בצורה שווה לכל אחת מהמפלגות. בוועידות שנערכו ב-2008 סיפקה אפל לכל מפלגה מקבוקים וציוד נוסף בשווי של 140 אלף דולר. ב-2012 השאילה החברה מוצרים רבים לשימוש בוועידות הפוליטיות.

 

דונלד טראמפ. קרא בעבר לחרם על אפל דונלד טראמפ. קרא בעבר לחרם על אפל צילום: איי אף פי

 

ואולם השנה, אף שחברות כמו גוגל ומיקרוסופט התחייבו לספק תמיכה כלשהי לוועידה הרפובליקנית שתערך בעוד כחודש בקליבלנד, אפל סירבה לתת סיוע כלשהו. זאת, לדברי מקורות במפלגה הרפובליקנית, על רקע התבטאויותיו הפוגעניות של טראמפ כלפי אוכלוסיות שונות דוגמת מהגרים ממקסיקו (אותם כינה פושעים ואנסים), מוסלמים (שאת כניסתם לארה"ב הציע טראמפ לאסור באופן גורף), אנשים עם מוגבלויות (טראמפ חיקה בלעג כתב שסובל מנכות פיסית) ונשים (המועמד הרפובליקני תקף עיתונאית שהציבה לו שאלות קשות כשרמז בגסות שהתנהגותה נובעת מכך שהיא בעיצומו של המחזור החודשי).

 

בנוסף, לאפל יש חשבון אישי עם טראמפ, אחרי שקרא בפברואר השנה להחרים את החברה בגין סירובה לסייע ל-FBI לשבור את ההצפנה באייפון של המחבל מפיגוע הירי בסן ברנרדינו.

 

מדוברות הוועידה הרפובליקנית נמסר בתגובה: "אנחנו משתפים פעולה עם מספר חברות טכנולוגיה גדולות שממוקדות במעורבות בהליך הפוליטי באמריקה". באפל ובקמפיין הבחירות של טראמפ לא הגיבו לדיווח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x