$
אפליקציות

פייסבוק כובשת שירות נוסף: מאפשרת שליחת הודעת SMS מהמסנג'ר

הרשת החברתית תאפשר למשתמשי אפליקציית ההודעות שלה באנדרואיד לשלוח ולקבל הודעות למספרי טלפון רגילים דרך האפליקציה. התכונה לא צפויה להגיע לאייפון בשל מגבלות מערכת הפעלה של אפל

עומר כביר 12:5015.06.16

משתמשי אפליקציית פייסבוק מסנג'ר באנדרואיד יוכלו החל מהיום (ד') להשתמש באפליקציה גם כדי לשלוח ולקבל הודעות SMS למספרי טלפון רגילים – כך הודיעה הלילה הרשת החברתית.

 

"הרבה אפליקציות SMS לאנדרואיד לא עומדות בקצב ההתפתחות של עולם המסרים המיידים", כתב מנהל פייסבוק מסנג'ר, דייוויד מרקוס, בפוסט שפרסם. "אז רצינו להפוך את מסנג'ר לאפליקציית ה-SMS הכי טובה באנדרואיד. כתוצאה, בנוסף לאפליקציה אחת שמרכזת את כל המסרים המידיים שלכם, תוכלו לשלוח הודעות קוליות, סטיקרים ואפילו לשתף את המיקום בהודעת SMS".

 

העיקר שתישארו במסנג'ר העיקר שתישארו במסנג'ר צילום: facebook

 

העדכון יהיה זמין בצורה הדרגתית החל מהיום במרבית המדינות עולם, אם כי פייסבוק לא פירטה באילו מדינות מדובר, ולא ידוע עדיין האם גם משתמשים ישראלים יוכלו ליהנות מהתכונה החדשה. אין צפי שהתכונה תגיע גם לאפליקציית פייסבוק מסנג'ר לאייפון, לאור מגבלות מערכת ההפעלה של אפל שמונעות מאפליקציות חיצוניות גישה לתכונות בסיסיות דוגמת SMS או שיחות טלפון.

 

מדובר בניסיון השני של פייסבוק לשלב אפשרות לשליחת הודעות SMS במסנג'ר, אחרי שמהלך דומה מ-2013 בוטל על רקע הקפי שימוש נמוכים. עם זאת, בשלוש השנים שחלפו מאז חלה עלייה משמעותית בפופולריות של שירותי מסרים מידיים וכן במספר השירותים בהם עושה המשתמש שימוש.

 

לאורך היום, משתמש ממוצע עושה שימוש בלפחות שלושה שירותי מסרים מידיים: SMS מסורתי, ווטסאפ ושירות גדול נוסף (דוגמת פייסבוק מסנג'ר, סנאפצ'ט, טלגרם, iMessages של אפל או שירות המסרים המידיים של גוגל, שיושק בקרוב מחדש תחת השם Allo. כל שירות דורש ממשק נפרד, ומהלכים להכניס כמה שיותר שירותים תחת קורת גג אחת יסייע משמעותית לשימוש השוטף בהם.

 

עם זאת, כל עוד כל חברה מתמקדת בקידום ופיתוח השירות שלה, על תכונותיו ומיקודו הייחודי, ממשקי המשתמש הנפרדים והמרובים לא צפויים להיעלם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x