שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
IT בעולם

גוגל מציגה מתחרה ל-Wix עבור עסקים קטנים

ענקית האינטרנט הודיעה על השקה של שני כלים חדשים לעסקים: גרסה חדשה של מערכת בניית האתרים הוותיקה Sites וכן אפליקציה בשם ספרינגבורד שתהווה גרסה לעבודה של גוגל Now

רפאל קאהאן 13:1514.06.16

בצילן של שתי הכרזות הענק של מיקרוסופט ואפל, גם גוגל הודיעה אתמול (ב') על שני חידושים שנוגעים לעסקים קטנים ועוסקים זעירים. ראשית, הודיעה החברה על שינוי מהותי במערכת בניית האתרים שלה Sites. השינוי, שיושק במהלך השנה הקרובה, יאפשר לבנות אתרים בקלות וללא צורך בידע בתכנות. גוגל הטמיעה במערכת החדשה את מנוע הבינה המלאכותית שלה והוא יאפשר תפעול של תמונות, סרטונים ותכנים באופן אוטומטי.

 

על מנת להטמיע תמונה באתר, למשל, צריך יהיה רק לגרור אותה לאתר והמערכת תדע להתאים את הגודל ללא צורך במגע יד אדם. המערכת תדע להתאים גם את התכנים לעיצוב, ולייצר, למשל, טשטוש של אלמנטים ויזואליים מאחורי כותרות או לפרמט את הטקסט באופן שיתאים לעיצוב שנבחר. בנוסף המערכת תשכיל להתאים את התצוגה של האתרים באופן אוטומטי לכל התקן ממנו ניגשים לאתר, החל מסמארטפון וכלה בצג של 30 אינץ' ואף יותר.

 

גוגל ספרינגבורד. רותמת את הבינה המלאכותית  גוגל ספרינגבורד. רותמת את הבינה המלאכותית
המערכת תוצע כחלק מפתרון כולל לעסקים, שיכלול גם התאמה של מערכת גוגל Now - הסייעת הדיגיטלית של החברה למשתמשי אנדרואיד - לסביבה משרדית. האפליקציה, שזכתה לשם ספרינגבורד, תאפשר לבצע חיפושים בשלל האפליקציות של גוגל כגון ג'ימייל או דרייב ולמצוא קבצים, מיילים או כל תוכן אחר שהמשתמש מעוניין בו. כמו הגרסה הצרכנית, היא תוכל להציע מידע רלוונטי למשתמש כגון זמני הגעה, התראות על מיילים או פגישות, מזג אוויר או אנשי קשר מתאימים בהתאם לשעה ולמיקום.

 

העדכון של מערכת בניית האתרים צריכה להדאיג את וויקס הישראלית מכיוון שהיא תציע שלל תכונות שגם האחרונה הכריזה עליהם לאחרונה. אפליקציית ספרינגבורד, מצדה, תצטרך להתמודד עם המתחרה מבית מיקרוסופט, קורטנה, שגרסה שלה לאנדרואיד הושקה בשנה שעברה. גוגל לא מסרה מתי ספרינגבורד תהיה זמינה למשתמשים, אך על פי לשון ההכרזה מדובר כנראה בחודשים הקרובים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x