שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
טכנולוגי

כלכליסט TV

מה באמת עומד מאחורי עסקת HOT וגולן טלקום

ערן יעקובי, רוסאריו קפיטל, על הסכם גולן HOT: גולן רואה אופציה טובה לאקזיט בסוף הדרך, HOT רואה הזדמנות ל-900 אלף מנויים חדשים. סיכוי המימוש - לא גבוה

עוזי בלומר 17:4713.06.16

ביום שישי הודיעו החברות HOT וגולן טלקום כי הגיעו להסכם לפיו גולן תתארח על הרשת של HOT מובייל ופרטנר, אך תשלם רק לחברת HOT מאחר שבהסכם בין החברות שנחתם על החזקת הרשת המשותפת, השותפות יכולות לספק שירותי אירוח על רשת הסלולר המשותפת מבלי לקבל את אישור השותפה.

 

שוחחנו עם ערן יעקובי מנכ"ל רוסאריו יעוץ ומחקר על הסיבות למהלך, מהן התועלות ש-HOT וגולן רואות בו, ואיך הוא יתקבל ע"י השחקניות האחרות בשוק הסלולר.

 

לדברי יעקובי, מניות התקשורת הגיבו על ההסכם בירידות, משום שמשקיעי סלקום חששים מאובדן "דמי הרכיבה" של גולן על רשת סלקום, וגם כי לפחות בקרוב נראה שגולן תמשיך להתחרות בשחקניות האחרות. יעקובי מציין ש-HOT רואה בהסכם הזדמנות להשגת 900 אלף מנויים חדשים של גולן, וגולן רואה בהסכם שלב בדרך לרכישה אפשרית של החברה.

 

באשר לסיכויי המימוש של ההסכם, יעקובי מעריך שהם נמוכים. "גולן הפרה לכאורה הסכמים עם סלקום, ובנוסף, משמעות המהלך היא ש-HOT מבקשת שגולן תהפוך לספק וירטואלי, זאת בניגוד לתנאי הרישיון של גולן", אמר.

 

"לכן", מוסיף יעקובי, "ככל הנראה יוגשו התנגדויות משפטיות להסכם, יהיה צורך גם באישור משרד התקשורת, ובאישור הממונה על ההגבלים. גם אם ההסכם יעבור את כל המשוכות האלה, סביר להניח לדברי יעקובי, שזה לא יקרה במהלך 2016".  

 


 

 

מיכאל גולן מיכאל גולן צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x