$
אפליקציות

פייסבוק מאיימת: נמחוק תמונות ששמרתם אם לא תורידו את האפליקציה שלנו

הרשת החברתית ידועה בכך שהיא נוקטת בדרכים אגרסיביות כדי לגרום למשתמשים להוריד את האפליקציות הנישתיות שלה, כעת היא הודיעה על ביטול פיצ'ר "תמונות מסונכרנות" ומחיקת התמונות של מי שלא יתקין את אפליקציית שיתוף התמונות "מומנטס"

נמרוד צוק 10:4313.06.16
פייסבוק ממשיכה לנקוט בצעדים אגרסיביים במטרה לגרום למשתמשים להתקין את אפליקציות המובייל הנישתיות שלה: החברה הודיעה כי היא מבטלת סופית את פיצ'ר "תמונות מסונכרנות" ברשת החברתית וכי מי שלא יתקין את אפליקציית שיתוף התמונות "מומנטס" בשבועות הקרובים יאבד את התמונות שנשמרו עד כה בתיקיה, ב-7 ביולי. למי שלא מעוניין להוריד את האפליקציה, החברה מציעה אפשרות להורדה את התיקיה למחשב. פייסבוק ביטלה את האפשרות לסנכרן תמונות בינואר, אבל התמונות עצמן נשארו זמינות.

 
ההודעה של פייסבוק גרמה לבלבול אצל משתמשים רבים, שלא הבינו אילו תמונות בדיוק עומדות להימחק. פיצ'ר "סנכרון תמונות" התווסף לאפליקציות המובייל של פייסבוק ב-2012, והוא אפשר לשמור גיבוי פרטי אוטומטי לכל תמונה שצולמה במצלמת הסמארטפון בתיקיה מיוחדת שפתוחה לעיון רק לבעל החשבון, כאשר את התמונות ניתן היה לשתף בהמשך.

 

פייסבוק מומנטס. מהמקום ה-90 למקום הראשון בטבלת ההורדות פייסבוק מומנטס. מהמקום ה-90 למקום הראשון בטבלת ההורדות צילום: facebook

 

אפליקציית מומנטס שוחררה באוגוסט האחרון והציעה קונספט חדש לארגון ושיתוף תמונות - סביב אירועים משותפים כמו מסיבות וטיולים, כאשר האפליקציה יודעת להציע למשתמש תמונות שלו שתויגו אצל אנשים אחרים וליצור מעין תיקיה פרטית משותפת בה כל הנוכחים באירוע מסוים יכולים לצפות ביחד בכל התמונות שצולמו בו. עד כה היא לא זכתה לפופולריות רבה והגיעה ל-10 מיליון הורדות בלבד בחנות גוגל פליי.

 

אולם האיום החדש במחיקת התמונות עבד - אפליקציית מומנטס זינקה תוך שעות ספורות מהמקום ה-90 ברשימת האפליקציות הפופולריות בחנות האפליקציות של אפל למקום הראשון בארה"ב, כאשר בקרב משתמשי אנדרואיד בישראל היא הגיעה למקום השמיני. מי שמוריד את מומנטס יקבל העברה אוטומטית של התמונות המסונכרנות אליה ואפשרות להמשיך לבצע גיבוי אוטומטי שלהן באמצעותה. במקביל הרגיז המהלך לא מעט אנשים, שהתלוננו ברשתות החברתיות עיל הגישה הבריונית של פייסבוק.

 

 

המהלך מזכיר את דרך הפעולה של הרשת החברתית כאשר זו החליטה להפריד את מערכת הצ'ט לאפליקציה עצמאית והודיעה על ביטל פיצ'ר ההודעות שבתוך האפליקציה הראשית שלה, דבר שאילץ כל מי שרצה להמשיך להשתמש בשירות להתקין את אפליקציית מסנג'ר. הפעולה גרמה לעשרות אלפי משתמשים להגיב בקמפיין דירוגים שהוריד את דירוג האפליקציה לכוכב אחד, אולם המסה הגדולה של המשתמשים לא הצטרפה אליו והדירוג עלה חזרה לאחר מכן וההפרדה בין האפליקציות התקבלה על ידי רובם המוחלט.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x