שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
תקשורת

נחשף בכלכליסט

עכשיו זה רשמי: גולן חתמה עם HOT על הסכם לשימוש בתשתיות

לפי ההסכם, הטעון את אישור משרד התקשורת ורשות ההגבלים, גולן תשתמש ברשת של HOT מובייל בעשר השנים הקרובות - ותוכל להמשיך ולהתקיים כמותג עצמאי

אלירן מלכי 11:1910.06.16
חברת HOT וגולן טלקום הודיעו הבוקר באופן רשמי כי הם חתמו על הסכם אירוח. כפי שנחשף אתמול ב"כלכליסט", גולן תתארח על הרשת של HOT מובייל ופרטנר, אך תשלם רק לחברת HOT מאחר שבהסכם בין החברות שנחתם על החזקת הרשת המשותפת, השותפות יכולות לספק שירותי אירוח על רשת הסלולר המשותפת מבלי לקבל את אישור השותפה. כך היה גם עם חברת טלזר, המתארחת על הרשת המשותפת של פרטנר ו-HOT, אך משלמת רק לפרטנר.

 

תקופת ההסכם בין החברות היא ל-10 שנים, כאשר גם רשות ההגבלים העסקיים וגם משרד התקשורת צריכים לאשר את ההסכם. ואולם מאחר שלא מדובר בעסקת מיזוג כמו עם סלקום, הרי שלפי הערכות רשות ההגבלים לא תתנגד להסכם.

 

מיכאל גולן מיכאל גולן צילום: אוראל כהן

עם זאת האתגר הרציני יותר מבחינת גולן יהיה לקבל את אישור משרד התקשורת. החברה מבקשת למעשה להיות מפעיל וירטואלי, ולכן תצטרך לשכנע את המשרד כדי שיסכים להחליף את הרישיון שלה - ברישיון וירטואלי. משרד התקשורת עדיין מנהל שימוע בנוגע להפרות הרישיון של גולן  בעניין פירוק הרשת העצמאית שלה. 

 

ממשרד התקשורת נמסר: "המשרד יקבל בשבוע הבא את הפרטים נשוא הודעת HOT, ילמד את ההסכם ומשמעויותיו ויגבש עמדה מקצועית בנושא".

 

גורמים בחברת פרטנר מסרו: "מהפרסומים עולה כי מדובר בהסכם שבו גולן טלקום הופכת למפעיל מדומה (mvno), דבר שמנוגד לתנאי הרישיון שלה. מדובר בהסדר שדינו להיפסל כיוון שהוא סותר את עמדת משרד התקשורת, הממונה על ההגבלים העסקיים ומשרד האוצר כפי שבאו לידי ביטוי גם בשבועות האחרונים".

 

מגולן טלקום נמסר: "החברה חתמה על הסכם שירות ארוך טווח ל- 10 שנים עם HOT מובייל, במסגרתו תשתמש בשירותי הרשת שלה. גולן טלקום תמשיך להיות עצמאית לחלוטין ותמשיך להוביל את התחרות בעולם התקשורת. הסכם ארוך טווח זה מאפשר לגולן טלקום את היכולת להמשיך ולשרת את קהל לקוחותיה עם ההצעות המשתלמות ביותר, השירות הטוב ביותר והטכנולוגיה המתקדמת ביותר".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x