$
חדשות טכנולוגיה

הביזנס החדש של אפל: מכירת חשמל נקי לצרכנים בארה"ב

ענקית הטכנולוגיה מייצרת כיום חשמל לשימוש עצמי במתקנים סולאריים והידרואלקטריים; את העודפים היא מתכננת למכור ישירות לחברות פרטיות וצרכנים ביתיים

עומר כביר 15:3010.06.16

 אפל הקימה חברה בת חדשה, Apple Energy, כדי למכור חשמל נקי בר-קיימא; כך לפי בקשה שהגישה החברה לנציבות האנרגיה הפדרלית (Ferc) בבקשה לשווק חשמל בכל ארה"ב.

  

החשמל שעתידה החברה הבת למכור הוא חשמל עודף שאפל מייצרת בעבור פעילותה השוטפת במתקנים סולאריים, הידרואלקטריים ועוד. כיום, כל מרכזי המחשוב של החברה ומרבית החנויות הקמעונאיות שלה עושים שימוש בחשמל ממקורות בני-קיימא שפותחו על ידי אפל עצמה.

  

לדברי אפל, היא מייצרת מספיק חשמל כדי למלא 93% מצריכת האנרגיה הגלובלית שלה. החברה לא מתכוונת לעצור את פיתוח מקורות ייצור החשמל בעתיד הנראה לעין, ומשקיעה בקביעות בפרויקטי אנרגיה סולארית, ביוגז ועוד.

  

הדמיה של מטה אפל בקליפורניה. לוחות סולאריים על הגג הדמיה של מטה אפל בקליפורניה. לוחות סולאריים על הגג

 

בקצב הפיתוח הנוכחי, עתידה אפל לייצר בקרוב יותר חשמל מכפי שנדרש לה לפעילותה ולהתחיל להפוך אותו למקור הכנסה נוסף. אף שהחברה יכולה למכור את החשמל העודף שלה לחברות חשמל, הרישיון שהיא מבקשת יאפשר לה למכור ישירות לצרכני קצה - חברות פרטיות או אפילו צרכנים ביתיים.

 

ככל הנראה, פעילות אפל בתחום האנרגיה לא מיועדת להפוך בעתיד הנראה לעין למקור הכנסה משמעותי שיתחרה בפעילות הליבה שלה. ואולם, העלייה בדרישה הגלובלית לחשמל ממקורות בני-קיימא שלא תורמים להחרפת אפקט החממה יכולה למצב את אפל כשחקנית משמעותית בזירה זו.

  

גם אם החברה לא תהפוך לגורם משמעותי מבחינת היקף מכירות, ההצלחה שלה במעבר לשימוש באנרגיה בת-קיימא יכולים לשמש השראה לחברות וארגונים גדולים אחרים, ואפל יכולה למנף את הידע שצברה בתחום על מנת לסייע לגופים שונים, ואף מדינות, לבצע שינוי דומה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x