$
חדשות טכנולוגיה

מתקרבת: יאהו קיבלה הצעות רכישה ב-5 מיליארד דולר

ההצעות קרובות למחיר היעד שקבע דירקטוריון החברה עבור פעילות הליבה - לאחר שבסבב התמחור הראשון הן היו נמוכות בהרבה, 2-3 מיליארד דולר; ורייזון משתרכת מאחור

עומר כביר 08:1010.06.16

יאהו קיבלה כמה הצעות רכישה בסכום של יותר מ-5 מיליארד דולר במהלך סבב התמחור השני לרכישת נכסי הליבה שלה - כך לפי דיווח של CNBC.

  

הצעות אלו קרובות כבר למחיר היעד המקורי שדירקטוריון יאהו קבע לנכסים הנמכרים, אחרי שבסבב התמחור הראשון הן היו נמוכות בהרבה ונעו בין 2 מיליארד ל-3 מיליארד דולר בלבד. 

 

דווקא החברה שנחשבה למתמודדת המובילה ברכישה, ענקית הטלקום האמריקאית ורייזון, נמצאת מאחור עם הצעה שגבוהה במעט מ-3.5 מיליארד דולר (זאת, בניגוד לדיווח ב"וול סטריט ג'ונרל" מוקדם יותר השבוע, שלפיו הצעת ורייזון עמדה על כ-3 מיליארד דולר.

 

מריסה מאייר מריסה מאייר צילום: בלומברג

 

עם זאת, קשה להעריך את מעמדם של המתמודדים השונים, שכן כל הצעת רכישה כוללת רכיבים אחרים מהנכסים שמוכרת יאהו, ובהם ופעילות האינטרנט, אחזקות נדל"ן ופורטפוליו פטנטים. עם זאת, לדברי מקורות בעלי ידע בנושא, לפחות חלק מההצעות שגבוהות מ-5 מיליארד דולר לא כוללות את נכסי הנדל"ן או את הפטנטים.

 

דירקטוריון יאהו צפוי להיפגש מאוחר יותר היום (ו') כדי לבחון את ההצעות שהתקבלו בסבב התמחור השני, ולבחור מבניהן את החברות שיוזמנו להשתתף בסבב התמחור השלישי והאחרון. סבב זה עתיד להיחתם באמצע יולי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x