שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות התקשורת

חברת החשמל תשקיע 15 מיליון שקל במיזם הסיבים

דירקטוריון החברה החליט לאפשר את המשך הפעילות של החברה עם המיזם ולדחות את קבלת התשלומים עבור העבודות שהחברה מבצעת במיזם

אלירן מלכי 17:4809.06.16

דירקטוריון חברת החשמל, בראשות יפתח רון טל, התכנס היום (ה') לדיון בעתיד מיזם הסיבים האופטיים, והחליט להמשיך לתמוך במיזם. עם זאת, הדירקטוריון הציב למיזם אבני דרך ויבחן את ההתקדמות באופן יסודי.

 

 

 

בפני חברי הדירקטוריון הוצגה עבודה כלכלית של הפרופסורים חיים בן שחר ואשר בלס, ובה  חוות דעתם על המיזם ועתידו הפוטנציאלי. טל, הרואה במיזם הסיבים פרויקט לאומי, סבור שיש להמשיך את פעילות חברת החשמל במיזם עוד בטרם הוצגה לו העבודה הכלכלית.

 

בסיום הדיון הוחלט לאפשר את המשך הפעילות של החברה עם המיזם בהיקף מצומצם של עד 15 מיליון שקל והמשך דחיית התשלומים עבור העבודות שחברת החשמל מבצעת עבור המיזם. חברת החשמל גם החליטה להתנות אבני דרך ברורות להוצאת הכסף ומעקב צמוד על תהליך גיוס המשקיע למיזם.

 

הדירקטוריון החליט להמשיך את האטת הפריסה של חברת החשמל, מדיניות שהחברה נקטה בו מאז ינואר השנה, עד שימצא משקיע. הדירקטוריון סבור כי רק חברת תקשורת כמו סלקום או פרטנר יוכלו להתאים למיזם הסיבים מאחר שיש להם כבר את הידע והמערך השיווקי להעביר את המיזם כמה שלבים קדימה. 

 

התקנה של סיבים אופטיים ע"י חברת החשמל התקנה של סיבים אופטיים ע"י חברת החשמל צילום: יוסי וייס

 

בד בבד, בתום חג השבועות ייפתח חדר המידע של מיזם הסיבים, בו יוכלו משקיעים פוטנציאלים להיחשף למידע הרגיש של המיזם ולהחליט אם ברצונם להשקיע בו. חברת סלקום מתכוונת להכנס לחדר מידע ולשקול את האפשרות להכנס כמשקיע.  

 

מיזם הסיבים האופטיים, שנועד לרשת את ישראל בתשתית אינטרנט מהירה, החל את דרכו לפני שלוש שנים, ומאז נקלע לקשיים תקציביים גדולים בעקבות בעיות ניהוליות וסכסוכים בין השותפים. חברת חשמל, המחזיקה ב־40% מהבעלות במיזם, החליטה בתחילת השנה להאט את קצב הפריסה של הסיבים כדי לנסות ולשמור על קופת המיזם עד אשר יימצא משקיע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x