$
חדשות טכנולוגיה

השיבה להודו: אמזון תשקיע 3 מיליארד דולר נוספים בשוק ההודי

ההשקעה הנוכחית מביאה את הסכום הכולל שענקית הקמעונאות משקיעה במדינה ל-5 מיליארד דולר והיא עתידה לכלול הקמת מרכז שירותי ענן מקומי ואת הרחבת מרכז המו"פ בהיידראבאד

עומר כביר 12:0208.06.16

אמזון צפויה להשקיעה בהודו כ-3 מיליארד דולר, בעיקר לצורך להרחבת פעילות שירותי הענן והמו"פ שלה במדינה - כך הודיע אתמול מייסד ומנכ"ל ענקית המסחר המקוון, ג'ף בזוס. ההשקעה הנוכחית מצטרפת להשקעה בהיקף 2 מיליארד דולר עליה הכריזה החברה לפני כשנתיים.

 

בזוס אמר את הדברים במהלך אירוע בוושינגטון במעמד ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי. ההשקעה עתידה לכלול הקמת מרכז שירותי ענן מקומי והרחבת מרכז המו"פ בהיידראבאד שיהפוך למרכז המו"פ הגדול של החברה מחוץ לארה"ב. לדברי בזוס המרכז ייצור משרות ואפשרויות קידום בעבור אלפי אנשים.

 

פוטנציאל הצמיחה של השוק ההודי קוסם לחברות הטכנולוגיה פוטנציאל הצמיחה של השוק ההודי קוסם לחברות הטכנולוגיה צילום: בלומברג

 

כן צפויה ההשקעה לשמש להרחבת הפעילות המסחרית של אמזון בהודו. כיום יש לחברה 21 מרכזי שילוח במדינה. "אני יכול להבטיח לכם שזו רק ההתחלה, כמו שאנחנו אומרים באמזון, זה רק היום הראשון", אמר בזוס, לפי דיווח של רויטרס. "ההשקעה שלנו תעזור לסטארט-אפים בהודו להאיץ את התפקיד של המדינה כהאב לחדשנות ושותפויות דיגיטליות".

 

אמזון מקיימת פעילות משמעותית בהודו מאז השיקה אתר מקומי ב-2013, והיא משקיעה במדינה סכומים ניכרים על מנת להתחרות עם אתרים מקומיים מצליחים, דוגמת Flipkart ששויו מוערך ב-15 מיליארד דולר. אמזון מקווה שההשקעות הללו יסייעו לה להשתלט על נתח ניכר מהצמיחה האדירה של המסחר המקוון בהודו. לפי נתונים של מורגן סטנלי, ב-2015 רכשו אזרחי הודו טובין דיגיטליים בסך 16 מיליארד דולר, עלייה של 154% לעומת 2014.

 

אמזון היא לא ענקית הטכנולוגיה היחידה שמשקיעה סכומי עתק בהודו. לפני פחות מחודש הודיעה אפל על הקמת מאיץ למפתחי iOS בבנגלור ומרכז מו"פ בהיידראבד. זאת, במסגרת מאמצי החברה להסיר מגבלות רגולטוריות שמקשות עליה ליישם מהלכים אסטרטגיים להרחבת פעילותה במדינה, כמו מכירת אייפונים מחודשים או פתיחת חנויות פיזיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x