$
אינטרנט

אתר תוך דקה: וויקס השיקה כלי מבוסס בינה מלאכותית לבניית אתרים

החברה הציגה את "וויקס ADI" כלי שמאפשר גם למי שאין לו רקע בתחום ליצור אתר עסקי בתוך פחות מדקה על ידי הזנת כמה פרטים בסיסיים בלבד ובחירת סגנון גרפי

נמרוד צוק 22:1307.06.16

במה שעשוי להיות אחד המהלכים המשמעותיים שביצעה מאז הקמתה לפני עשר שנים, השיקה היום וויקס את "וויקס ADI", כלי מבוסס בינה מלאכותית שנועד לסייע למשתמשים בעלי רקע מועט בעיצוב ויצירת תוכן ליצור אתר עסקי במהירות, תוך הסתמכות על המידע הרב שנצבר מהשימוש שעושים 86 מיליון לקוחותיה בפלטפורמה. המחולל החדש זמין לשימוש מיידי לצד עורך האתרים המוכר, באותם מחירים הנעים בין גרסה חינמית בסיסית ל־16 דולר בחודש עבור מנוי ה־eCommerce.

 

וויקס אמנם בנתה את עצמה על התפיסה של מתן כלים פשוטים לבניית אתרים למי שאינם אנשי מקצוע, אבל בניגוד לשיטת העבודה במערכת המוכרת, שמתחילה בבחירת טמפלייט לאתר וממשיכה בהזנת תכנים ועיצוב ידני, בוויקס ADI המשתמש מתחיל בהזמנת כמה פרטים כמו מיקום, סוג העסק ושם העסק, והמערכת לוקחת פיקוד ויוצרת אתר לעסק אוטומטית, תוך פחות מדקה על פי הסגנון הגרפי שהמשתמש בחר.

 


 

לאחר העיצוב הראשוני ניתן להתאים את האתר ידנית לצרכי המשתמש, למשל להחליף את התמונות, לערוך את הטקסטים, לבחור סגנון גרפי כללי שונה או לטפל באלמנטים ספציפיים כמו גופנים וצבעים, כאשר מנגנון הבינה המלאכותית מסייע כל העת בשמירה על מראה אסתטי עם פעולות כמו התאמה אוטומטית של חלוקת המסך לאיזורים. בשלב זה המערכת יודעת לזהות כ-5,000 מקצועות וסוגי עסקים ותתרחב לתחומים נוספים בעתיד.

 

אבישי אברהמי. "נוכחות אינטרנטית" אבישי אברהמי. "נוכחות אינטרנטית" צילום: נמרוד גליקמן

 

וויקס ADI איננו הכלי הראשון שמשתמש בבינה מלאכותית ליצירה אוטומטית של אתרים: חברת אוטונומיק הישראלית של יואב צוקר וד"ר עמרי אלוש מציעה כלי שיוצר אתר על בסיס החומרים הקיים בדף פייסבוק עסקי, והסטארטאפ The Grid שפועל מסן פרנסיסקו מפתח מאז 2014 פתרון דומה. המערכת של וויקס, עם זאת, נראית בשלה יותר.

 

בין החסרונות, בשלב זה, אפשר למנות תמיכה מוגבלת בעברית, היעדר תמיכה בסוגים מסוימים של עסקים כמו ענף המסעדנות והברים. לדברי אבישי אברהמי, מנכ"ל ושותף־מייסד של וויקס, "עם ADI אנחנו מאפשרים לעסקים ליצור נוכחות אינטרנטית באמצעות אתר פונקציונלי שנראה יפהיפה, בקלות ובמהירות גדולה מתמיד".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x