$
חדשות טכנולוגיה

פרסום ראשון

מכה נוספת לאפליקציה של משה חוגג: מובלי סוגרת את מרכז הפיתוח בישראל

החברה, שחוותה ירידה בכמות ההורדות והמשתמשים וקשיים במעבר לאפליקציה החדשה, פיטרה בשבוע שעבר 15 עובדים ממרכז הפיתוח שלה בארץ

אסף גלעד 19:5830.05.16

חברת מובלי סוגרת את מרכז הפיתוח שלה בישראל ומפטרת כ- 15 עובדים, כך נודע ל"כלכליסט".

 

המהלך הושלם במהלך השבוע שעבר כחלק ממיתוגה של מובלי לאפליקצייה חדשה בשם גלקסיה (Galaxia). ברקע, החברה נחלה בתקופה האחרונה שורה של כשלונות: קצב ההורדות ירד, מספר המשתמשים הצטצמם, והמעבר לאפליקצייה החדשה נתקל בקשיים. בנוסף, פייסבוק חסמה כבר בשנה שעברה את השירות המסחרי שהקימה מובלי, Eyein, שנועד לייצר הכנסות מפרסום תוך שימוש בפוסטים של משתמשים במובלי ובפייסבוק, והיה אמור להוות מנוע הצמיחה לחברה.

   

מובלי, שבשיאה מנתה 23 מיליון משתמשים, היתה אפליקציה שאפשרה להעלות תמונות וסרטונים, לתייג אותם לפי נושאים ומקומות ולאפשר חיפוש מבוסס נושא. אינסטגרם, שהוקמה אחריה, צברה פופולריות בינלאומית אך מובלי המשיכה להחזיק בנתח משתמשים גדול בדרום אמריקה. עד היום גייסה מובלי 86 מיליון דולר ממגוון משקיעים מאז נוסדה ב־2010. הסכום גויס בין היתר ממוביל, מפעילת הסלולר של המיליארדר קרלוס סלים, המשקיע הקזחי קינס רקישב, שותפו של משה חוגג לקרנות הון סיכון, ומהשחקנים לאונרדו דיקפריו וטובי מגווייר. במובלי עשויים להחזיר חלק מההשקעה בהם על ידי מכירת קניין רוחני

 

בתחילת החודש נסגרה אפליקציית מובלי והמשתמשים קיבלו הודעה כי יוכלו לעבור עם התמונות והסרטונים שצילמו במהלך השנים, יחד עם רשימת החברים שלהם, לאפליקצייה חדשה בשם גלקסיה, מעין רשת חברתית המבוססת על מסגרות חברתיות גמישות שמאפשרת לכל משתמש לאמץ זהות שונה בכל אחת מהמסגרות. לדוגמה, משתמש יוכל להקים רשת חברתית המבוססת על משפחה או רשת פנימית לשיתוף תוכני עילית ולגבות על כך תשלום. עם זאת, המעבר נתקל בקשיים טכניים: משתמשים רבים דיווחו על קושי רב להעביר את פרטיהם ואת נכסיהם ממובלי לגלקסיה והעניקו לאפליקציה ציון נמוך בחנויות האפליקציות.

 

מובלי עם המשקיע השחקן ליאונרדו דה קפריו בימים טובים יותר מובלי עם המשקיע השחקן ליאונרדו דה קפריו בימים טובים יותר

 

 

מהחברה נמסר בתגובה כי "אפליקציית מובלי התמזגה עם אפליקציית גלקסיה ומרכז הפיתוח הועבר לאירופה. החברה ממשיכה בפיתוח האפליקציה כפי שעשתה עד היום". עם זאת, החברה לא פירטה מהיכן היא פועלת באירופה וכמה עובדים היא מעסיקה סך הכל. ביוני 2015 נמסר ממובלי כי היא מעסיקה 72 איש מהם 55 בישראל והשאר במרכזי פיתוח בקייב, לוס אנג'לס ובניו יורק.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x