$
חדשות טכנולוגיה

לנובו מאכזבת: מדווחת על הפסד ראשון מזה שש שנים

ענקית המחשוב הסינית הפסידה השנה כ-128 מיליון דולר, לעומת רווח של 829 מיליון דולר בשנה שעברה. בין הסיבות להפסד: היחלשות שוק המחשבים האישיים ומכירות סמארטפונים מדשדשות

רפאל קאהאן 15:0929.05.16

לנובו דיווחה בסוף שבוע שעבר על ההפסד השנתי הראשון שלה מזה שש שנים. החברה מסרה שהפסדיה לשנת 2015 הסתכמו בכ-128 מיליון דולר לעומת רווח של 829 מיליון דולר בשנה הקודמת. תחזיות האנליסטים צפו לחברה הפסד קטן יותר של כ-123.6 מיליון דולר, כך על פי רויטרס.

 

על פי הדו"חות, הכנסות החברה ירדו בשנה האחרונה ב-3% לכ-44.9 מיליארד דולר - עם זאת יש לציין שהפרשי השערים הקבועים מראים שהכנסותיה דווקא עלו באותו היקף. מניותיה של לנובו נמצאות בשפל של חמש שנים. הסיבות העיקריות שסיפקה החברה להפסדים הן עלויות המיזוגים והרכישות שביצעה וכן הביצועים המדשדשים של חטיבות הסמארטפונים שלה.

 

יאנג יואנצ'ינג מנכ"ל לנובו יאנג יואנצ'ינג מנכ"ל לנובו צילום: בלומברג

 

לנובו ביצע שתי רכישות משמעותיות בשנתיים האחרונות: היא רכשה את חטיבת השרתים של IBM וכן את מוטורולה מוביליטי מגוגל. שתי הרכישות האלה עדיין לא הניבו את ההכנסות המצופות ועלויות המיזוגים מגולמת בדוחות הנוכחיים. זאת ועוד, החברה עברה מהלך רה-ארגון רציני בשלושת החודשים האחרונים, עם מיזוג של חטיבות וכן צמצום של כפילויות כוח אדם.

 

הבעיה העיקרית שעומדת בפני לנובו היא העובדה ששתי ההשקעות העיקריות שלה, הסמארטפונים והשרתים, אינן יכולות לחפות על ההפסדים שנגרמו עקב צמצום היקפי המכירות של מחשבים אישיים. היא לא יצרנית המחשבים היחידה שמתמודדת עם הפסדים, גם HP inc., זרוע המחשוב האישי של ענקית הטכנולוגיה האמריקאית הציגה הפסדים בגלל סיבות דומות למדי. שתי החברות היחידות שהצליחו להציג גידול קל במכירות היו אסוס ואפל, אך אלה היו בעיקר עליות מינוריות ביחס להיקפי המכירות של לנובו, HP או דל. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x