$
חדשות טכנולוגיה

סירי של כולם: אפל תאפשר למפתחים להטמיע את הסייעת באפליקציות שלהם

החברה צפויה להכריז בוועידת המפתחים הקרובה על פתיחת סירי למפתחים, כמו גם על פיתוח של רמקול חכם שיתחרה ב-Echo של אמזון ויופעל באמצעות פקודות קוליות

עומר כביר 15:4925.05.16

אפל צפויה להכריז על שדרוג משמעותי לסירי, שיספק למפתחים גישה לעוזרת החכמה של החברה ויאפשר להם להטמיע אותה בצורה עמוקה באפליקציות שלהם - כך לפי דיווח של אתר The Information. במקביל עובדת ענקית הטכנולוגיה על רמקול חכם דמוי Echo של אמזון, שיתבסס על סירי ויופעל באמצעות פקודות קוליות.

 

הצעד המיידי מבין השניים הוא פתיחת סירי למפתחים, ולדברי מקורות אפל צפויה להכריז על כלי הפיתוח החדשים כבר בוועידת המפתחים הקרובה שלה, שתיפתח ב-13 ביוני.

 

סירי. מפגרת אחרי הסייעות הדיגיטליות האחרות סירי. מפגרת אחרי הסייעות הדיגיטליות האחרות

 

סירי, שהושקה ב-2011, נחשבת לחלוצה בתחום העוזרים הדיגטליים, והקדימה בכמה שנים את קורטונה של מיקרוסופט או אלקסה של אמזון. ואולם, הבחירה של אפל לתפעל אותה כפלטפורמה סגורה, כאשר רק אפליקציות נבחרות שחתמו על שיתוף פעולה עם החברה זכו לגישה רחבה ליכולותיה גרמה לה לאבד את יתרון החדשנות לטובת המתחרות הצעירות יותר.

 

כיום, פרט לפעולות ביישומים המובנים שבאייפון ובאייפד ושאילתות חיפוש, ניתן להשתמש בסירי על מנת לפתוח אפליקציות אחרות או לפרסם פוסטים בפייסבוק ובטוויטר. שחרור כלי הפיתוח יאפשר עתה למפתחי אפליקציות לשלב את סירי בצורה עמוקה בפיתוחים שלהם, ולבצע בעזרתה פעולות כמו הזמנת נסיעות ב-Gett, ניגון מוזיקה בספוטיפיי, הזמנת משלוח ממסעדה ועוד כיד הדימיון הטובה.

 

המהלך צפוי להזניק את סירי קדימה ולסגור את הפערים המשמעותיים שפתחו מולה העוזרות החכמות האחרות. הוא גם צפוי לשדרג משמעותית את היכולות של סירי כרכיב משמעותי ברמקול החכם שמפתחת אפל.

 

 

לפי The Information, אף שאפל החלה לפתח את הרמקול עוד לפני שאמזון השיקה את Echo, עדיין לא ברור מתי יושלם ויושק המוצר. לאפל יש בדרך כלל מחזורי פיתוח ארוכים מאוד למוצרים חדשים, כשהחברה לא מהססת לדחות השקת מוצר מתוכננת אם היא סבורה שהוא עדיין לא מוכן לשוק הרחב.

 

בשלב זה עוד אין הרבה מידע על הרמקול, אך נראה שפרט לאינטגרציה עם סירי הוא יוכל להתחבר למכשירים ביתיים אחרים שתומכים בפלטפורמת HomeKit של אפל וניתן יהיה להשתמש בו על מנת להפעיל אותם ולשלוט בהם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x