$
חדשות טכנולוגיה

דיווח: הצעות המחיר על פעילות האינטרנט של יאהו התכווצו משמעותית

לפי הוול סטריט ג'ורנל, המתמודדות על הרכישה יציעו בין 2-3 מיליארד דולר, לעומת הערכות מוקדמות שצפו הצעות של 4-8 מיליארד דולר

עומר כביר 10:2020.05.16
המתמודדות על רכישת פעילות האינטרנט של יאהו צפויות להציע בין 2 מיליארד ל-3 מיליארד דולר בהליך המכירה - נמוך משמעותית מהערכות מוקדמות שצפו שהפעילות המדוברת תזכה למחיר של בין 4 מיליארד ל-8 מיליארד דולר; כך לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל.

 

התמחור הנמוך לפעילות הפורטל המקרטע לא מהווה הפתעה גמורה. כיום עומד שווי השוק של יאהו על על 35.11 מיליארד דולר. ואולם מרבית סכום זה נובע משווי מניות עליבאבא שבבעליות יאהו, שעומד על כ-29.4 מיליארד דולר, וכן מאחזקות החברה ביאהו יפן.

 

מריסה מאייר, מנכ"לית יאהו מריסה מאייר, מנכ"לית יאהו צילום: שאטרסטוק

 

ואולם, נראה שהתמחור שעליו מדובר כעת נמוך משמעותית מציפיות הדירקטוריון בתחילת התהליך. לדברי מקורות, המתמודדים החליטו לעדכן את הצעות המחיר שלהם כלפי מטה בעקבות סבב מצגות שערכה מנכ"לית יאהו, מריסה מאייר, שכלל חשיפת מידע פנימי על מצב החברה.

 

כרגע המתחרה המובילה בתהליך היא ענקית הטלקום ורייזון, שמעוניינת לגוון את פעילותה ולהוסיף את יאהו לפורטפוליו פעילות האינטרנט שלה, לצד AOL שרכשה לפני כשנה. מתחרה בולט נוסף הוא וורן באפט, שמוביל תאגיד מיוחד של כמה אנשי עסקים לצורך ביצוע הרכישה. הרקורד הניהולי המוצלח של באפט הוא, אולי, התקווה הטובה ביותר להפיכת נכסי האינטרנט של יאהו לרלוונטיים בעבור דור הגולשים הנוכחי. מתמודדים נוספים כוללים כמה קרנות גידור והשקעות וכן את מנכ"ל יאהו לשעבר, רוס לווינסון.

 

הדדליין להגשת ההצעות בסבב התמחור הראשון נקבע לשבוע הראשון של יוני, ובשלב זה לא ברור מתי, אם בכלל, ייערך סבב תמחור נוסף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x