$
חדשות טכנולוגיה

מסלול עוקף אמזון: גוגל תשלב פרסומות גם בתוצאות חיפוש תמונות

דפי תוצאות חיפוש התמונות יכילו גם קישורים ישירים לרכישת מוצרים. השירות החדש ינווט את הגולשים לאתרי סחר מקוון שגוגל עובדת איתם ויהיה אפקטיבי יותר מהפרסומות הרגילות

הראל עילם 13:2117.05.16

גוגל החלה לשלב פרסומות גם בדפי תוצאות חיפוש התמונות – משתמשים שמחפשים תמונות של מוצרים מסויימים יתקלו בין תוצאות החיפוש גם בקישורים ישירים שיאפשרו להם לרכוש את המוצר במגוון חנויות שונות. בראש תוצאות החיפוש תופיעה תגית חדשה בשם shopping, שתכלול גלריה של קישורים ישירים לרכישת המוצרים.משתמשים יוכלו לבחור לרכוש את המוצר אונליין ולאסוף אותו בחנות, או לקבל אותו במשלוח אקספרס באותו היום, כל עוד הקמעונאים תומכים בשירות.

 

החברה החלה לבחון את פלטפורמת הפרסומות החדשה, הנקראת Product Listing Ads, לקראת סוף 2015, ועכשיו מתחילה לפרוס אותה באופן מלא ורשמי. כיום, הפרסומות החדשות מופיעות רק עבור משתמשים בארצות הברית ומכסות מספר מצומצם יחסית של מוצרים, בעיקר בתחום ההלבשה והאופנה. 

רכיה מהירה מתוך תוצאות החיפוש והגדלת ההכנסות מפרסום רכיה מהירה מתוך תוצאות החיפוש והגדלת ההכנסות מפרסום

 

עם זאת, אין ספק שהחברה מתכוונת להמשיך ולהרחיב את השירות, וגם תשתמש בו כאמצעי להרחיב את פלטפורמת המסחר המקוון שלה. גוגל השיקה את פלטפורמת השופינג שלה לפני למעלה מחמש שנים, ובמקרים מסויימים מאפשרת למשתמשים לרכוש מוצרים בלחיצה ישירות מתוך תוצאות מנוע החיפוש הכלליות, אבל עד כה נראה כי רוב המשתמשים מעדיפים עדיין לרכוש את המוצרים ישירות מאתרים שהם מכירים וסומכים עליהם, כגון אמזון ואיביי.

 

ג'ון אלפרנס, סמנכ"ל הקמעונאות בגוגל, אמר כי הכלי החדש נוצר דווקא בעקבות בקשות הגולשים ועבורם: "הפידבק הכי נפוץ שקיבלנו מאנשים לגבי חיפוש תמונות היה – אני אוהב את המוצרים האלו, כמה הם עולים ואיפה אנחנו יכולים לקנות אותם?" כתב אלפרנס בבלוג הרשמי של החברה.

 

גוגל הבהירה כי קמפייני פרסום רלוונטיים ברשת מודעות הפרסום של גוגל (Display Network) יוכלו להופיע גם הם בתוצאות חיפוש התמונות, כל עוד המפרסמים בוחרים בכך. השירות החדש ינווט יותר ויותר גולשים לאתרי סחר מקוון שגוגל עובדת איתם ויהיה אפקטיבי יותר מהפרסומות הרגילות שגוגל משלבת בתוך תוצאות החיפוש, מה שיכול להניב לה עמלה נאה. בתקשורת הטכנולוגית מיהרו להכריז על המהלך כמאמץ מכוון של גוגל לפגוע באמזון, אם כי סביר להניח שמבחינת גוגל זוהי גם דרך אפקטיבית לשכנע לקוחות חדשים (ולשמר קמעונאים קיימים) להמשיך ולהשתמש בפלטפורמת הסחר המקוון של ענקית החיפוש.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x