שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

הבייבי החדש של רן פוליאקין: מקלדת לבישה זעירה

מייסד חברת פאוורמט הקים סטארט-אפ בשם Tap Systems שפיתח מקלדת לבישה בצורת רצועה צרה. המקלדת מתרגמת 31 תנועות למספרים ואותיות ואמורה לצאת לשוק כבר השנה

מאיר אורבך 15:3515.05.16

רן פוליאקין, מייסד חברת פאוורמט מקים חברת סטארט-אפ חדשה בשם Tap Systems שמנסה לשנות את הדרך שבה אנחנו מקלידים ובטווח הרחוק אפילו לבטל את הצורך במקלדת.

 

החברה פיתחה רכיב לביש המאפשר להקליד על כל משטח ומתחבר לכל מחשב, טלפון חכם, טאבלט ועוד באמצעות תקשורת מבוססת בלוטות. הרכיב הלביש נראה כמו רצועה שמתלבשת על האצבעות ומקליד על משטח באמצעות תרגום של 31 תנועות למספרים ואותיות. פוליאקין מסביר שלהערכתו רמת הדיוק של המקלדת עומדת על 99% . במכשיר החדש יש סוללה שאמורה להספיק ל-4 שעות עבודה רצופה ו-72 שעות ללא טעינה. פוליאקין אף מודע לך שאחד המכשולים הגדולים שבהם תיתקל הרצועה החדשה הוא הצורך להתרגל לשיטת ההקלדה החדשה, אבל מסביר שכל אחד יכול ללמוד את השיטה בתוך שעה. כיום מרבית האפשרויות להקלדה הן באמצעות מקלדות מסורתיות או הקלדה קולית באמצעות סייענים אישיים דוגמת סירי וקורטנה.

 

המקלדת מתרגמת 31 תנועות לאותיות ומספרים המקלדת מתרגמת 31 תנועות לאותיות ומספרים צילום: TAP

 

טאפ סיסטמס יושבת כיום בנווה אילן, סמוך למשרדי חברת פאוורמט, ובסן פרנסיסקו. החברה הוקמהה ב-2015 על ידי פוליאקין, דייויד שיק וסברינה קמני. סברינה קרמני היתה בעבר מהנדסת בנאס"א והיא עומדת מאחורי שורה של המצאות בתחום חיישני תמונה. דיוויד שיק עמד מאחורי חברת שיק טכנולוגיות אשר נמכרה לחברת סירונה דנטל סיסטמס תמורת 928 מיליון דולר.

 

רן פוליאיקין מוכר בישראל כיזם שעומד מאחורי חברת פאוורמט אשר המציאה את הטעינה האלחוטית לטלפונים חכמים. כיום, שהיא נחשבת לחלוצת התחום, פאוורמט נמצאת כיום תחת ניהולו של טורסטן היינס ומתנהלת תחת תביעות הדדיות של פוליאקין ומשקיעים אחרים בחברה. לאחרונה הגיעו הצדדים להסכם במסגרתו אמור היינס לעזוב את פאוורמט והמשקיעים השונים יזרימו אליה כ-10 מיליון דולר.

 

המטרה היא להשיק את המוצר כבר השנה המטרה היא להשיק את המוצר כבר השנה צילום: TAP

 

על פי הערכות, שוק המכשירים הלבישים צפוי להגיע בשנת 2020 ל-30 מיליארד דולר. פוליאקין מאמין שרצועת המקלדת יכולה להוות בסיס לשלל שימושים שונים, כמו משחקים, שעונים חכמים וכדומה. החברה מתכוונת להשיק גם ערכת פיתוח למפתחים שיוכלו לפתח עבורה יישומים. בשלב זה נמצאת הרצועה בבחינה אצל נסיינים רבים בעמק הסיליקון.

 

 

החברה, שמומנה עד כה על ידי מייסדי החברה ובעיקר על ידי דיוויד שיק, תגייס בקרוב סכומי כסף משמעותיים מתוך כוונה להשיק את המוצר באופן מסחרי עד סוף השנה הנוכחית. לדברי דיוויד שיק, לטאפ יש את הפוטנציאל להפוך לאחד מאמצעי התקשורת של העתיד בכך שהיא מספקת ממשק מדוייק במצבים שבהם מקלדת פיזית אינה קיימת: "טאפ מדוייקת ונוחה יותר מכל מקלדת קולית או תנועות מחווה".  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x