$
אינטרנט

גוגל בוחנת שינוי קטן בעיצוב שיכול להכניס לה מיליונים

ענקית החיפוש בודקת את האפשרות לשנות את צבע הטקסט של תוצאות החיפוש מהצבע הכחול המזוהה איתה לשחור, במטרה להגדיל את שיעורי הלחיצה על פרסומות

הראל עילם 13:2610.05.16

גוגל הוא האתר הפופולרי ביותר בעולם, אבל בקרוב יכול להיות שהוא ייראה שונה מאוד: ענקית החיפוש החלה להתנסות לאחרונה בשינויים בעיצוב דפי תוצאות החיפוש. כך דיווחו אמש (ב') משתמשים רבים שנכללו בניסוי. לפי המשתמשים, גוגל בוחנת צבעים שונים לטקסט של תוצאות החיפוש ושוקלת להחליף את הגוון הכחול המזוהה איתה. כך למשל, החברה בחנה את האפשרות לשנות את צבע הטקסט לשחור ולגוונים בהירים וכהים יותר של כחול.

 

בדומה לפייסבוק, גוגל, עורכת לא מעט ניסויים על קבוצות משתמשים רנדומליות – ניסויים אלו יכולים לכלול שינויים קטנים בעיצוב, שפעמים רבים משתמשים אינם מבחינים בהם או כלים חדשים. לעיתים הניסויים האלו מובילים לשינויים רחבים ומיושמים עבור כל המשתמשים, אבל ברוב המקרים הם נזנחים לאחר יד.

 

הגולשים לא אוהבים את השינוי הגולשים לא אוהבים את השינוי צילום: facelessloser_twitter

 

בהתחשב בתגובות של המשתמשים עד כה לעיצוב החדש של תוצאות החיפוש, קשה להאמין שגוגל תבחר לפרוס אותו בסופו של דבר. משתמשים שהעלו צילומי מסך של העיצוב כתבו עליהם שהם "נוראיים", "מזעזעים" ו"לא שימושיים" וביקשו מהחברה לחזור לעיצוב הקודם במהירות. משתמש אחר כתב בהומור: "אני מרגיש שגוגל רבה איתי. לא, פשוט לא. גוגל רעה".

 

כחול הוא הצבע המועדף לקישורי רשת (hyperlinks) עוד מלפני הקמת רשת האינטרנט הנוכחית בשלהי שנות התשעים. הוא נבחר על ידי סר טים ברנס לי, שידוע כאבי האינטרנט. את הגוון הכחול הנוכחי של גוגל, שנמצא בשימוש נרחב גם בישומים אחרים כגון ג'מייל, החברה בחרה אחרי כמה חודשי ניסויים מתוך 40 גוונים שונים – כאשר היא בחנה על איזה גוון של כחול משתמשים לחצו יותר. לכאורה נראה שמדובר בסוגיה זניחה, אבל אפילו הבדל של מאית האחוז בשיעורי הלחיצה על פרסומות, מיילים או תוצאות חיפוש יכול להוביל לתוספת של מיליוני דולרים עבור גוגל, שנסמכת בעיקר על פרסומות עם תשלום לפי לחיצה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x