$
חדשות טכנולוגיה

המהפך של מאריסה מאייר: זנחה את תוכניותיה לשקם את יאהו

מנכ"לית יאהו, שעד לאחרונה התעקשה להציל את החברה, שינתה את עמדתה וכעת היא מובילה את סבב הצעות הרכש השני. בין המתמודדות הסופיות ניתן למצוא את ורייזון ואת קבוצת האחזקות TPG

הראל עילם 12:3210.05.16

מאריסה מאייר, מנכ"לית יאהו, זנחה את התוכניות השאפתניות שלה לשיקום החברה ובמקום זאת ביצעה שינוי של 180 מעלות בעמדתה, ומובילה במרץ את התוכנית למכירת החברה. כך דיווחה אמש (ב') קארה סווישר מאתר recode, על בסיס מספר רב של מקורות בתוך החברה וכן בתוך החברות המעוניינות לרכוש את יאהו.

לפני כחודשיים, מאייר עדיין דחפה את התוכנית שלה לרה-ארגון של החברה בשלוש השנים הקרובות, שכללה מכירת חלק מהפטנטים של יאהו על מנת לממן סבב נוסף של התרחבויות ורכישות. זאת למרות שבאותה תקופה דירקטוריון יאהו כבר החל לאסוף הצעות רכש מעשרות רוכשות פוטנציאליות. כאשר מאייר הציגה את הדו"ח הרבעוני האחרון של החברה, ב-19 לאפריל, מספר ימים לאחר סגירת סבב הגשת הצעות הרכש הראשון, היא לא התייחסה בכלל לנושא הרכישה.

מאריסה מאייר. מובילה את המכירה מאריסה מאייר. מובילה את המכירה צילום: בלומברג

 

לפי ההערכות בתקשורת, למעלה מ-40 חברות התמודדו על רכישת כל או חלק מנכסי יאהו בסבב הראשון, שנסגר רשמית ב-11 לאפריל. בעוד שרשימת החברות הסופית לא נחשפה, הדיווחים השונים כללו בתקופה זו או אחרת את מיקרוסופט, שמנסה לשמר את החוזה בינה ובין יאהו בתחום החיפוש, ורייזון, שמחזיקה כיום ב-AOL ומעוניינת למזג אותה עם יאהו על מנת ליצור חטיבת תוכן חדשה, CBS, גוגל, "הדיילי מייל" הבריטי, קומקאסט, AT&T, קבוצת המגזינים טיים, חברת האינטרנט IAC, קבוצת האחזקות TPG וקרנות הגידור KKC, ביין קפיטל ו-Vista Equity.

 

יאהו נמצאת כעת כאמור בסבב הצעות הרכש השני, אחרי ניפוי משמעותי של עשרות מועמדות. סווישר מדווחת כי בין המתמודדות הסופיות ניתן למצוא את ורייזון ו-TPG, וכי מאייר נמצאת בסבב פגישות עם הרוכשות הפוטנציאליות. זהו שינוי חד עבור מאייר שעד לאחרונה ניסתה עדיין להציל את החברה. מאייר עורכת כעת יותר פגישות מכל בכיר אחר ביאהו, ולפי הדיווחים היא מספרת לרוכשים הפוטנציאליים על השינויים שיאהו החלה לעשות בשנים האחרונות, שכללו כניסה לשווקים חדשים יחסית בפרסום הדיגיטלי כגון מובייל וסושייל. שליש מהכנסות יאהו מגיעות כיום ממה שמאייר מכנה קטגוריות MAVEN, שכוללת פרסום וידאו, מובייל וסושייל.

 

"היא מובילה את המכירה, זאת לגמרי ההצגה שלה" אמר אחד ממקורותיה של סווישר. השינוי בהתנהגותה של מאייר מפתיע גם משום שרוב החברות שמתמודדות על רכישת יאהו אינן מתכוונות להשאיר את מאייר כמנכ"לית שלה אחרי תקופת מעבר קצרה. ורייזון, למשל, שנחשבת למתמודדת המובילה, מייעדת לתפקיד את רוס לווינסון, שכיהן באופן זמני כמנכ"ל יאהו ב-2012.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x