$
הייטק והון סיכון

קמא-טק שפועל לשילוב חרדים בהייטק גייס 300 אלף דולר למועדון משקיעים

המיזם שמפעיל גם מאיץ לסטארט-אפים מהמגזר החרדי הקים מועדון משקיעים בשם 12Angels וגייס כספים מאנג'לים כמו גיגי לוי, דב מורן, חמי פרס, עדי סופר-תאני ועוד

מאיר אורבך 16:0308.05.16

מיזם קמא-טק הפועל לשילוב חרדים בהייטק ומפעיל גם מאיץ לסטארט-אפים מקים מועדון משקיעים שנועד להשקיע בסטארט-אפים החרדים המשתתפים בתוכנית. מועדון המשקיעים נקרא 12Angels, על שם 12 המשקיעים הראשונים שלו שהשקיעו עד כה במועדון כ-300 אלף דולר, מחציתו של הסכום מהאנג'לים ומחציתו מאחד המשקיעים בחברת WeWork.

 

מטרת המועדון להשקיע השקעות ראשוניות קטנות בסך כמה עשרות אלפי דולרים לכל החברות המשתתפות במאיץ של קמא-טק. 12 האנג'לים שהתחייבו להשקיע במועדון כוללים את גיגי לוי, דב מורן, יזהר שי ואהוד לוי מקיינן פרטנרס; חמי פרס ורמי קליש מפיטנגו; עדי סופר תאני , מנכ"לית פייסבוק ישראל; מיכל צור, ממייסדות חברת קלטורה; אבישי אברהמי מייסד חברת וויקס; אירית ישראלי כהנא מקרן אפטרדוקס; זיקה אב-צוק מסיסקו; רמי ליפמן ואבי שלאל מפלאריום.

חממת קמא-טק חממת קמא-טק צילום: נעם מוסקו

 

משה פרידמן, מנכ"ל קמא-טק אמר שהבעת האמון בסטארט-אפים החרדים ובתוכנית של קמא-טק "תעניק תנופה עצומה להתפתחות המהירה שאנחנו רואים בהייטק החרדי בתקופה האחרונה, ההשקעה של הימזים הבכירים מעידה על כך. זה דבר חסר תקדים שמשקיעים בסדר גודל כזה מתאגדים יחד להשקעה מהסוג הזה, זה מעיד על הרבה מאוד רצון טוב שיש לבכירי ההייטק בישראל לסייע למהלך, וגם על האמון שהם רוחשים לסטארט-אפים החרדים המתפתחים".

 

"חשוב להדגיש כי תוכנית קמא-טק ממשיכה להיות תוכנית ללא מטרת רווח, בה אנחנו מסייעים ליזמים ללא כל תמורה", הוסיף פריזמן. "מועדון המשקיעים הוא שכבה נוספת של עזרה ליזמים, המועדון ילווה את התוכנית ויאפשר לכל יזם שנכנס אליה לקבל השקעת סיד קטנה כדי לצאת לדרך, יזם שיעדיף לקבל את הסיוע של התוכנית ללא קבלת ההשקעה יכול לעשות זאת בשמחה". 

גיגי לוי. גם הוא בין המשקיעים גיגי לוי. גם הוא בין המשקיעים צילום: עמית שעל

 

ארגון קמא-טק הינו ארגון ללא מטרת רווח הפועל למען שילוב חרדים בהייטק, הארגון הוקם על ידי היזם החרדי משה פרידמן, יחד עם זיקה אב-צוק סמנכ"לית סיסקו ישראל בתמיכתו ובליוויו של ד"ר יוסי ורדי המשמש כיו"ר המועצה המייעצת, קמא-טק מפעיל מספר תוכניות להכשרה והשמה של חרדים בהייטק, יחד עם קואליציה רחבה של חברות הייטק, ביניהם סיסקו, גוגל, מיקרוסופט ועוד. בהם משתתפים אלפי גברים ונשים חרדים. תוכנית הדגל של קמא-טק היא מאיץ הסטארט-אפים, כיו"ר המאיץ משמש מייסד ויו"ר מובילאיי, פרופ' אמנון שעשוע.

 

מאיץ קמא-טק פועל במודל חדשני בו כל סטארט-אפ שמשתתף בתוכנית מקבל בנוסף גם ליווי ואירוח של 4 חודשים בסטארט-אפ או בחברת הייטק גדולה ומצליחה, שמארחת אותו ומנחה אותו. בין הקרנות והסטארט-אפים המארחים נכללים בין היתר WIX Taboola Outbrain CklickTale LiveU SQream Plarium JVP OurCrowd Microsoft ועוד.

 

במחזור הקודם נכנסו למאיץ 8 סטארט-אפים מתוך 224 שנרשמו. ועדה של 12 משקיעים ומנהלים בכירים בראשותו של המשקיע יזהר שי מנהלת את תהליך המיון והבחירה למאיץ, שמונת הסטארט-אפים נכנסו למאיץ ללא השקעות וללא עובדים ותוך תקופה קצרה גייסו יחד השקעות של 6.5 מיליון דולר ומעסיקים יחד כ-70 עובדים, למחזור השני שמתחיל בימים אלה נרשמו 450 סטארט-אפים, מתוכם נבחרו 8.

 

יזהר שי, שותף מנהל בקרן ההון סיכון קיינן פרטנרס ישראל, אמר:"הפעילות של 'קמאטק' מובילה מהפכה שכבר סייעה לשלב אלפי חרדים וחרדיות במעגלי התעסוקה בהייטק ולא פחות חשוב מכך, היא מייצרת הזדמנויות עבור יזמים חרדים להשתלב בתעשיית הסטארט-אפים הישראלית. מאות המיזמים החרדים שפנו ל'קמאטק' בשנתיים האחרונות, ובמיוחד אלה שהתקבלו לתכנית, הם הוכחה לכך שהציבור החרדי יכול לתרום את שלו להייטק הישראלי ושיזמות וחדשנות הם נחלתם של כל מגזרי החברה הישראלית. אני משוכנע שהשקעות מועדון ה 12Angels לא רק יעודדו פעילות יזמית חרדית, אלא גם יניבו תשואות יפות למשקיעים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x