$
חדשות טכנולוגיה

הודו אומרת לא לאפל: דחתה את בקשתה למכור אייפונים מחודשים במדינה

אפל ביקשה לעקוף את מסי הייבוא הגבוהים בהודו על ידי מכירת אייפונים משומשים במחיר נמוך. הודו נחשבת לאחד השווקים עם פוטנציאל הצמיחה הגבוה ביותר עבור אפל והמהלך היה אמור לפצות על ההאטה בשוק הסיני

עומר כביר 17:4203.05.16

מכה לאפל: הודו דחתה את בקשת ענקית הטכנולוגיה לייבא ולמכור במדינה אייפונים מחודשים – כך אמר גורם רשמי במשרד התקשורת ההודי לבלומברג.

אפל ביקשה לשווק בהודו אייפונים מחודשים במטרה לעקוף את מסי הייבוא הגבוהים של המדינה ולאפשר לה למכור מכשירים במחירים שקרובים יותר למחיר הממוצא של סמארטפון בהודו, שנחשב לנמוך במיוחד. המהלך אמור היה להיות חלק מרכזי בתוכנית אסטרטגית של אפל להעביר את פעילותה בהודו למסלול גידול מהיר, ולהפוך את המדינה לקטר צמיחה משמעותי שיסייע לה לפצות על ההאטה בשוק הסיני.

 

אייפון SE. עולה 590 דולר בהודו בשל מיסי הייבוא אייפון SE. עולה 590 דולר בהודו בשל מיסי הייבוא צילום: אפל

 

ואולם, אחרי דיונים החליט משרד התקשורת לדחות את בקשת החברה. הבקשה נדחתה אחרי שיצרניות סלולר מקומיות יצאו בקמפיין ציבורי נרחב נגדה, בטענה שאישורה יציף את השוק במכשירים משומשים וזולים מתוצרת חוץ, ויפגע בתוכנית הממשלתית לעודד את הייצור המקומי.

 

הודו היא אחד השווקים שבהם יכולה אפל לרשום את פוטנציאל הצמיחה הגדול ביותר. למדינה אוכלוסייה שקרובה בגודלה לזו של סין, אך עם היקף חדירה נמוך הרבה יותר בהשוואה למדינה הקומוניסטית. ואולם, אפל מתקשה לפרוץ לשוק ההודי בשל מחירים גבוהים של מוצריה שם, תוצאה של מסים ומכסי ייבוא גבוהים. האייפון SE למשל, המכשיר המוזל שהשיקה במרץ, עתיד לעלות בהודו כ-590 דולר, כמעט 200 דולר יותר ממחירו בארה"ב. כתוצאה, נתח השוק של אפל בשוק הסמארטפונים בהודו עומד על 2% בלבד.

 

דחיית הבקשה לא מסמנת סוף פסוק במאמציה של החברה להגדיל את פעילותה בהודו, שבמקביל הגישה בקשה לפתוח חנות קמעונאית במדינה, מהלך שיסייע משמעותית בקידום המותג היוקרתי בשוק שנשלט כיום באופן כמעט בלעדי על ידי יצרנים ומשווקים מקומיים.

 

אפל סירבה להגיב לדיווח.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x