שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אפליקציית ווטסאפ נחסמה בפעם השנייה בברזיל

הסיבה לחסימה לא נמסרה אבל היא חלק ממאבק מתמשך בנושא פרטיות המשתמש. לאפליקציית ההודעות 100 מיליון משתמשים קבועים בברזיל וחסימה קודמת שלה בדצמבר האחרון נתקלה במחאה המונית

נמרוד צוק 10:2203.05.16
שופט בברזיל הורה לחברות התקשורת במדינה לחסום את הגישה לאפליקציית ווטסאפ למשך 72 שעות. חברה שתימנע מכך תיאלץ לשלם קנס בגובה 142 אלף דולר. ברזיל היא אחד השווקים המרכזיים בה פועלת אפליקציית הצ'ט שבבעלות פייסבוק, עם 100 מיליון משתמשים קבועים.

הסיבה הישירה לסנקציה איננה ברורה, אבל היא חלק ממאבק מתמשך בין ווטסאפ לרשויות החוק בברזיל שהחל בחודש יולי האחרון, כאשר בית המשפט שלח לחברה צו ממנו היא בחרה להתעלם. לאחר שהצו נשלח שוב באוגוסט וזכה שוב להתעלמות, הגיב בית המשפט בהוראה דומה לחסום את האפליקציה למשך 48 שעות, אבל ההחלטה בוטלה לאחר 12 שעות בלבד בידי ערכאה גבוהה יותר בטענה שהיא אינה חוקתית, ולאחר מחאה ציבורית רחבה.

 צילום: בלומברג

 

האיפול המוטל על הפרשה מקשה לדעת מה בעצם עומד מאחורי החלטות אלו, כאשר ההסבר היחיד שבית המשפט סיפק הוא כי מדובר בהיענות לדרישה של צד שלישי שפרטיו לא נחשפו. על פי הצהרה ששחרר מארק צוקרברג לאחר החסימה הקודמת, בה הוא אמר כי "אני המום מכך שהנסיון שלנו להגן על מידע של משתמשים נענה בצעד קיצוני כל כך שמעניש את כל משתמשי ווטסאפ בברזיל", ניתן להסיק שמדובר בדרישה מהחברה למסור לרשויות החוק נתונים פרטיים של משתמש או משתמשים מסוימים.

 

בתחילת חודש מרץ, בתקרית שעשויה להיות קשורה להשבתות, נעצר בברזיל סגן נשיא פייסבוק האחראי על שווקי דרום אמריקה, לאחר שהחברה הבהירה למשטרה הפדרלית של המדינה כי אין באפשרותה ליירט תכתובות וואטסאפ הקשורות בחקירת סמים שהתנהלה באותה עת. המעצר, טענה המשטרה, בוצע לאחר נסיונות חוזרים ונשנים לקבל מהחברה מידע שאמור לסייע לה בחקירות באמצעות צווי בתי משפט, מהם היא בחרה להתעלם.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x