שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
הייטק והון סיכון

אינטל החלה בהליך הפיטורים בישראל; המפוטרים יזכו ל-8 משכורות לפחות

התהליך החל היום ויגיע לכל אתרי החברה בישראל בימים הקרובים. אינטל ישראל מעסיקה 10,000 עובדים בחיפה, פתח תקווה קריית גת וירושלים

מאיר אורבך 13:1702.05.16

אינטל ישראל החלה בתהליך הפיטורים בישראל. התהליך שהחל היום ויימשך בימים הקרובים מגיע לכל אתרי החברה השונים בישראל. בשלב הנוכחי פונים מנהלי הקבוצה לכל המועמדים לפרישה מוקדמת, פרישה מרצון ופיטורים ומעמידים בפניהם את האופציות האפשריות. על פי מקורות בשוק יזכו עובדי החברה המפוטרים והפורשים מרצון לפחות לשמונה משכורות מעבר לפיצויים המגיעים להם כחוק. 

 

על פי ההערכה מאות מעובדי החברה יחלו בתהליך העזיבה של החברה. אינטל ישראל מעסיקה 10,000 עובדים במספר אתרים בישראל ביניהם מרכזי הפיתוח של החברה בחיפה ופתח תקווה שם מועסקים כ-4,000 עובדים ועוד כ-6,000 עובדי ייצור במפעלי החברה בקרית גת וירושלים.

 

מימין מנכ"ל אינטל העולמית בריאן קרזניץ' ומנכ"לית אינטל ישראל מקסין פסברג מימין מנכ"ל אינטל העולמית בריאן קרזניץ' ומנכ"לית אינטל ישראל מקסין פסברג צילום: אבי רוקח, אי.פי

 

 

תהליך הפיטורים באינטל ישראל שהחל מעט לאחר שאר העולם הוא חלק מהתהליך כולל של קיצוצים שעוברת החברה של קיצוץ של כ-11 אלף משרות ברחבי העולם וסגירה של מספר רב של קווי מוצר ופעילויות.  

 

 

מאינטל נמסר: "פרידה מעובדים מסורים היא תמיד קשה וכואבת, וכפי שנהגה תמיד - אינטל תעמוד לצד עובדיה ותגיש להם את מלוא הסיוע לקראת המשך דרכם המקצועית. המהלך הנוכחי נועד לזרז את המעבר של אינטל מחברה שמייצרת מחשבים לחברה שמניעה את הענן (cloud) ומיליארדי מכשירים חכמים ומחוברים. כבר כיום אינטל אחראית לפיתוח טכנולוגיות מתקדמות שמציבות אותה בחזית, ובכוונתה להגביר את ההשקעות כדי לצמוח בתחומי מרכזי המידע (Data Centers) הענן, מכשירים מחוברים, זכרונות, קישוריות ומעבדים שניתנים לתכנות. אנו מתכננים להשקיע בתחומים צומחים אלה כדי שנוכל להביא ערך מוסף משמעותי ללקוחותינו, ולאפשר לאינטל צמיחה מחודשת בטווח הרחוק. המחשבים האישיים הם עדיין מרכיב מרכזי באסטרטגיה של אינטל והבסיס שעליו נוכל להרחיב את מנועי הצמיחה הללו. יחד עם זאת, ברור כי שוק המחשבים האישיים משתנה ולכן אנו מבצעים שינויים משמעותיים כעת, מעמדה של עוצמה, מסתכלים קדימה ובונים את אינטל לשנים הבאות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x