$
הייטק והון סיכון

אינטל ישראל: השבוע יינתנו הודעות לעובדים, תוך חודשיים יאוחדו פרויקטים

תוך 60 יום מסוף חודש אפריל יתקבלו ההחלטות בהנהלת החברה לגבי זהות הפרויקטים שיבוטלו ולגבי תכניות ייעול נוספות. קבוצת המפוטרים וקבוצת הפורשים מרצון תורכב בהתאם להערכות שהתקבלו בסקר הערכת העובדים השנתי

אסף גלעד 15:2201.05.16

מהלך הקיצוצים באינטל החל כבר בשבוע שעבר בארה"ב, וכעת עם תום החג והחזרה לשגרה הוא מגיע גם לאינטל ישראל, המעסיק הפרטי הגדול במדינה. רן סנדרוביץ', מנהל מרכזי הפיתוח של אינטל בישראל, שלח במהלך ימי החג מייל פנימי לעובדים ובו הסביר להם את לוח הזמנים של תכנית הקיצוצים.

לאחר שבשבוע שעבר קיים סנדרוביץ' פגישות וירטואליות עם מנהלי הצוותים שבחופשה ואפשר להם לשאול שאלות, תודרכו הבוקר (א') מנהלי הפיתוח במרכזים בחיפה, יקום, ירושלים ופתח תקווה בפגישה אחת מרוכזת שהתקיימה בכל קמפוס בנפרד.

 

רן סנדרוביץ' מנהל מרכזי פיתוח אינטל ישראל רן סנדרוביץ' מנהל מרכזי פיתוח אינטל ישראל צילום: אינטל ישראל

 

בהמשך, צפויים המנהלים לשבת עם העובדים שייפגעו ולמסור להם הודעה. על פי התכנית של אינטל, כל ההודעות לעובדים הרלוונטים, בכלל זה הודעת פיטורים (ISP בעגת אינטל) או הודעה על הכללתם בקבוצת המועמדים לתכנית הפרישה מרצון (VSP), יעשו עד יום ה' הקרוב. לפי ההערכה, קבוצת המפוטרים תכלול את העובדים שקיבלו את ההערכות הנמוכות ביותר במסגרת סקר הערכת העובדים השנתי וקבוצת הפורשים מרצון תורכב מעובדים שקיבלו הערכות בינוניות בסקר.

 

על פי הודעתו של סנדרוביץ', תוך 60 יום מסוף חודש אפריל יתקבלו ההחלטות בהנהלת החברה לגבי זהות הפרויקטים שיבוטלו או לגבי תכניות ייעול נוספות. על פי ההערכה, מרכזי הפיתוח הישראלים צפויים להפגע פחות מתהליך הייעול בשלב זה, לאחר שבשבוע שעבר פורסמה ההערכה לפיה פרויקטים שאינם מפותחים בישראל כמו מעגלים אלקטרונים (SOC) המיועדים לשבבי אטום, שבבי המובייל של אינטל, המכונים Sofia ו-Broxton הם הראשונים המיועדים לקיצוץ.

מימין: מנכ"ל אינטל העולמית בריאן קרזניץ' ומנכ"לית אינטל ישראל מקסין פסברג מימין: מנכ"ל אינטל העולמית בריאן קרזניץ' ומנכ"לית אינטל ישראל מקסין פסברג צילום: אבי רוקח, אי.פי

 

"כפי שאתם יודעים, אנו בהנהלת אינטל ישראל תומכים בשינוי, שאמור לחדד את המיקוד של אינטל, ולהפוך אותה מחברת PC בלבד, לחברה שמניעה את מחשוב הענן ואת מיליארדי המכשירים המקושרים אליו", כתב סנדרוביץ' לעובדים.

 

"ברצוני גם לחדד את המסר ששמעתי מקרזניץ' ומהנהלת אינטל בביקורי השבוע בסנטה קלרה: ה-PC הוא עדיין מרכיב מרכזי באסטרטגיה של אינטל והוא היסוד שממנו נוכל לייצר את מנועי הגידול הללו. עם זאת, ברור כי הוא אינו מנוע הגידול העתידי. לכן, אנו מבצעים שינויים אלו עכשיו, מעמדה של חוזק, מסתכלים קדימה, ובונים את אינטל להמשך הדרך.

 

"מרכזי הפיתוח של אינטל ישראל תורמים רבות לקידום היעדים של אינטל המתחדשת: אנו נמצאים בלב עשיית המחשוב. למרות שההכנסות בתחום המחשבים האישיים אינן גדלות, תחום זה הוא עדיין מנוע ההכנסות העיקרי של אינטל, ואחריות גדולה רובצת על כתפינו: להמשיך ולפתח את טכנולוגיית המחשוב הזאת, ובה בעת למצוא אפיקים חדשים ומלהיבים, שיאפשרו לפלח שוק זה לצמוח, כמו המחשבים ההיברידיים, מחשבי משחקים ועוד. יש לנו תפקיד משמעותי גם בהתפתחותה של אינטל לתחומים נוספים: נגזרות מוצרי המחשבים שאנו מייצרים יניעו את מחשוב הענן ואינטרנט הדברים (IoT), מנועי הקניין (IP) הרוחני שאנו מפתחים מניעים כמעט את כל הפעילות הרחבה של אינטל.

 

"מרכזי הפיתוח בארץ הפכו לחלק מרכזי בתכנון וביצוע טכנולוגיית התקשורת הקווית והאלחוטית, שמקשרת את כל הדברים החכמים בינם לבין עצמם ובינם לענן. טכנולוגיות החישה וההבנה מאפשרות לנו ליצור מכשירים חכמים יותר, וישראל היא גם בסיס הולך ומתחזק של טכנולוגיית תוכנה, אבטחה וסייבר.

 

"יחד עם זאת, השינוי הנדרש לא יהיה פשוט ולא יהיה קל. חלק מהשינויים ישפיעו על אנשים ופרויקטים, ואנו מנסים לאזן בין הצורך לשקיפות מרבית בכל המהלכים שלנו, לבין הכבוד וההגינות שמגיעים לכל אחד ואחת מכם. אנו גם מודעים לכך שההודעות על השינויים הללו קורות בעיתוי לא נוח, חג הפסח, ואנו מנסים לאזן את הרגישויות הנגרמות מכך. אנו מחויבים לכך שכל עובד יקבל יחס מכובד והגון. אנו, חברי הנהלת מרכזי הפיתוח, מתחייבים שאנשים שיושפעו מהשינויים יקבלו על כך הודעה מיד לאחר הפסח.

 

 

"ברור לי שאתם עומדים בפני סיטואציה קשה: ההודעות מעוררות שאלות וחששות, ואין לכם את כל המידע והתשובות, ובנוסף, אתם חשופים לשמועות ולידיעות המתפרסמות באמצעי התקשורת החיצוניים. חשוב לי להדגיש כי התהליך שונה ממדינה למדינה, ואני מציע שלא להסיק מסקנות על סמך שמועות שמגיעות ממקומות אחרים", כך כותב סנדרוביץ'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x