שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

יצרניות הרכבים האוטונומיים מתאגדות כדי לקדם חקיקה בתחום

גוגל, אובר, פורד, ליפט, וולבו וחברות נוספות הקימו גוף לובינג משותף שיפעל להאצת השינויים הרגולטוריים בתחום ומטרתו להגיע לחקיקה אחידה בנושא בכל רחבי ארה"ב

נמרוד צוק 12:4727.04.16
יצרניות הרכבים האוטונומיים מתאגדות לפעולה מול הממשל האמריקאי: גוגל, אובר, פורד, ליפט, וולבו ומספר חברות נוספות הקימו גוף לובינג משותף בשם " קואליציית הנהיגה העצמית למען רחובות בטוחים" שיפעל להאצת השינויים הרגולטוריים שיאפשרו להתחיל למכור את המכוניות לקהל הרחב ולהעלות אותן על כבישים ציבוריים.

את הקואליציה יוביל דייויד סטריקלנד, שהיה בעבר ראש מינהל הכבישים המהירים הלאומי של ארה"ב. מטרת היוזמה, לדבריו, היא להגיע לחקיקה אחידה בנושא בכל רחבי ארה"ב ולמנוע פיצול של התקנות בין מדינות שונות. "מכוניות אוטונומיות יהפכו את כבישי ארה"ב לבטוחים יותר ועמוסים פחות. הדרך הטובה ביותר לקדם את החדשנות הזו היא להגיע למערך ברור אחד של סטנדרטים פדרליים".

 

למרות השם החיובי, שורה של עורכי דין המתמחים בתאונות דרכים ומומחי בטיחות בכבישים ששוחחו עם "הגארדיאן" חוששים כי אחת ממטרות הקואליציה תהיה להוביל שינויי חקיקה שיקבעו כי במקרה של תאונה מי שישא באחריות אינן יצרניות הרכב או טכנולוגיית הנהיגה העצמית המוטמעת בו, אלא בעל הרכב.

 

שתי חברות מרכזיות שנעדרו מהיוזמה הן אפל וטסלה: אפל טרם הכריזה רשמית על פרויקט הרכב האוטונומי שלה, שקיומו נחשף בשורה ארוכה של דיווחים בתקשורת בחודשים האחרונים, כאשר הסיבה להיעדרה של טסלה, שכבר משלבת יכולות מוגבלות של נהיגה אוטונומית ברכביה הסדרתיים, פחות ברורה.

 

הקמת הקואליציה מגיעה על רקע דיון ציבורי הולך ומתחמם בסוגיה, שכלל לאחרונה דו"ח של חברת המחקר ראנד שהמליץ לבצע ניסויים מקיפים וארוכים הרבה יותר, כאלו שעשויים לקחת עשרות שנים, לפני הכנסת הטכנולוגיה לשימוש נרחב, לצד גורמים בתעשיית הרכב המסורתית (כגון איגוד היצרניות AGA) שטוענים כי היא מתקדמת מהר מדי וכי בטיחות הרכבים טרם הוכחה באופן מספק.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x