$
חדשות טכנולוגיה

הקרב על הטוויטר: ארה"ב החלה בקמפיין הפצצות סייבר נגד דאעש

זו הפעם הראשונה שארה"ב תוקפת מטרות טרור דרך מערכות מחשב. המטרה היא לשבש את פעילות הגיוס, המימון והתקשורת של ארגון הטרור הרצחני באמצעות חיישנים שמנטרים את פעילותו ברשת

רפאל קאהאן 16:3625.04.16

ממשלת ארה"ב הכריזה על התקפה כולל נגד דאעש, אבל לא מדובר בשליחת משחתות למזה"ת, כי אם בהפצצות וירטואליות. "הניו יורק טיימס" מדווח היום (ב') שהבית הלבן הורה לפיקוד הסייבר וה-NSA לפתוח בקמפיין הפצצות סייבר שמיועד לשבש את פעילותו של ארגון הטרור האיסלאמי הקיצוני.

רוברט וורק, סגן מזכיר ההגנה הסביר: "אנחנו מפילים עליהם פצצות סייבר. זו הפעם הראשונה שאנחנו משתמשים בשיטה הזו". היעדים העיקריים של הקמפיין הם מאמצי המימון, הגיוס והתקשורת של הארגון. המטרה היא לגרום לאנשי דאעש להטיל ספק באמינותם של האמצעים שהם מפעילים למטרות אלה.

ארה"ב יוצאת למתקפה ארה"ב יוצאת למתקפה

 

בעבר התמקדו מאמצי פיקוד הסייבר האמריקאי בהגנה ושיבוש תקיפות סייבר ממדינות כגון אירן, סין, רוסיה וצפון קוריאה. הקמפיין הנוכחי מבוצע בידי צוות משימות לאומי של הפיקוד. הצוות השתיל חיישנים שמטרתם לנטר את הפעילות של דאעש ברשת ולמצוא את נקודות התורפה של פעילות האונליין שלו. החיישנים אמורים לסייע לאנשי פיקוד הסייבר לחקות את המידע שמועבר בין אנשי דאעש ולהשתיל מידע מזוייף.

 

לדאעש פעילות ונוכחות עניפה באינטרנט. הארגון עושה שימוש נרחב בתשתיות מחשוב וברשתות חברתיות לצרכים שונים כגון גיוס פעילים דרך פייסבוק וטוויטר, שימוש באפליקציות צ'ט מוצפנות לארגון תקיפות ופיגועים והעברת כספים לרכישת נשק. אנשי הבית הלבן נפגשו לאחרונה עם שלל חברות טכנולוגיה במטרה לגבש אסטרטגיה לסיכול התקשורת בין פעילי הארגון.

 

עם זאת, שיתוף הפעולה בין ה-NSA ופיקוד הסייבר בקמפיין כבר מראה סימנים ראשונים לחיכוכים בין הרשויות: אנשי הסוכנות הביעו ספק ביעילות הטקטיקה שנבחרה על ידי פיקוד הסייבר - קרי השתלת החיישנים. לטענת ה-NSA ברגע שדאעש יבין את השיטה הוא פשוט יעבור להשתמש באמצעים מוצפנים יותר וחשאיים יותר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x