$
הייטק והון סיכון

חברת הסייבר טראפאקס גייסה עוד 5 מיליון דולר

TrapX שנוסדה ב-2012 נחשבת לחלוצת תחום ההטעיה בישראל. היא משלימה את הגיוס לאחר שנה בה הכפילה את מצבת כוח האדם שלה

אסף גלעד 14:2924.04.16

חברת הסייבר הישראלית TrapX שנחשבת לחלוצת תחום ההטעיה בישראל מגייסת 5 מיליון דולר נוספים במסגרת סבב הגיוס השני שלה שהוכרז ביולי האחרון. הפעם מצטרפת להשקעה בחברה קרן הסייבר האמריקאית החדשה Strategic Cyber Ventures, שהוקמה על ידי כמה מיוצאי משרד ההגנה האמריקאי וחברות סייבר מהשוק הפרטי. היא מצטרפת למשקיעות הקיימות בחברה: אינטל קפיטל, ליברטי ישראל, BRM של האחים ברקת וקרן אופוס האמריקאית שמנוהלת בידי דן אבידע. אלה השקיעו 9 מיליון דולר בחברה עם תחילת סיבוב הגיוס השני שלה בקיץ האחרון. כעת עומד הסבב על 14 מיליון דולר ומחמש את טראפאקס במזומנים נוספים לתחרות עם חברות סייבר ישראליות שהוקמו בשנה שעברה.

את הגיוס השלימה טראפאקס לאחר שנה של צמיחה. לפי דיווחיה, היא שילשה את סך ההזמנות במהלך 2015, לאחר שסגמנט הטעיית הפורצים (deception) הפך למוצר לגיטימי ומבוקש בפני עצמו בידי מנהלי אבטחת מידע. במהלך אותה תקופה היא גם הכפילה את מצבת כוח האדם שלה וכיום היא מעסיקה 55 איש.

 

טראפאקס פופולרית במיוחד בקרב ארגוני בריאות ובתי חולים בארה"ב, והיא הספקית הגדולה ביותר של טכנולוגיית הטעיית האקרים בתחום. עם זאת, לחברה גם לקוחות בתחום הפיננסים והתשתיות שאת שמותיהם אינה חושפת.

יובל מלאכי מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיות בטראפאקס יובל מלאכי מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיות בטראפאקס צילום: דרור כץ

 

בשנה האחרונה עיבתה טראפאקס את צוות ההנהלה הבכירה שלה: היא מינתה למנכ"ל החברה את גרג אנריקז, לשעבר סמנכ"ל המכירות של ענקית אבטחת המידע האמריקאית FireEye; לתפקיד סמנכ"ל השיווק מונה אנתוני ג'יימס, ששימש קודם לכן סגן נשיא למוצרים ושיווק ב- Cyphort; לתפקיד סמנכ"ל המוצרים מונה אורי באך ששימש בתפקידים בכירים בטראסטיר הישראלית שנמכרה ל- IBM ובחטיבת אקטימייז של נייס; ולתפקיד סמנכ"ל המחקר והפיתוח מונה דורון כהן, לשעבר מנהל תחום הארכיטקטורה והתכנון בג'מלטו. אלה מצטרפים לחברי ההנהלה הישראלית שכוללת את המייסדים משה בן סימון ויובל מלאכי.

 

טראפאקס, לשעבר סייבר סנס (CyberSense), מתקינה מעל לרשת המחשוב הארגונית רשת וירטואלית שנועדה לפתות את ההאקרים להיכנס אליה כדי שתוכל לללכוד אותם. היא מבדילה בין עובדים בארגון שפעולותיהם צפויות לבין גורמים זדוניים. הפעילות הלא-בררנית של התוקפים מסייעת ללכוד אותם ברשת הווירטואלית של החברה. במקביל "מקליטה" טראפאקס את התנהגות התוקף, מנתחת אותה, וממירה אותה לפעולות מנע בכלל הארגון אותו היא משרתת.

 

טראפאקס היא לא היחידה שפועלת בתחום הונאת מתקפות סייבר. מתחרות בה חברות כמו Attivo Networks ו- Shadow Networks, אך נראה שהשנה האחרונה הפכה צפופה במיוחד בישראל לאחר ששתי מתחרות ישראליות שלה גייסו מיליוני דולרים. ממש בסמוך לתחילת הגיוס שלה בשנה שעברה, גייסה גם Cymmetria המתחרה יותר מ-10 מיליון דולר ואילו אילוסיב נטוורקס של שלמה טובול ו- Team8 גייסה 27 מיליון דולר.

 

שלושת החברות הישראליות נבדלות באסטרטגיות ההטעיה שלהן ובפלטפורמה עליה היא מתבצעת. אילוסיב נטוורס מתמקדת בהטעיית פורצים על מכשירי קצה ומתמחה במלכודות וירטואליות שמיועדות למערכות הפעלה המותקנות על מכשירי קצה, ומתמחה כיום בעיקר במוצרי מיקרוסופט. סימטריה מייצרת סביבות וירטואליות מבודדות לציד האקרים על פני מגוון מערכות הפעלה, ואילו טראפאקס מייצרת אמולציה, מעיין הדמיה של מלכודות על גבי התשתית הארגונית הקיימת שמתקיימות גם כמעין "ארגזי חול" (sandboxes), מנגנוני תוכנה המבודדים את פעילות הקוד הזדוני מהתשתית הארגונית. שיטת הפעולה שלה מאפשרת לה להתפרס במהירות על ארגונים רבים ללא צורך בהתקנה פיזית של תוכנה על כל מכשיר ומכשיר.

 

טראפאקס נוסדה ב- 2012 בידי משה בן סימון, לשעבר איש אבטחת מידע בחיל האוויר, ולאחר מכן כיועץ לארגונים כגון בנק דקסיה ישראל והכשרה ביטוח, ויובל מלאכי, ממייסדי חברת Zeroday Security ולשעבר מומחה תוכנה בחברת אבטחת המידע יוגי. טראפקס מוכרת לארגונים וחברות בתחומי הפיננסיים, ממשל וביטחון, ייצור ומדעי החיים ופועלת דרך סניפים בישראל, לונדון, סינגפור, מקסיקו סיטי וסן פרנסיסקו.  
בטל שלח
    לכל התגובות
    x