הייטק והון סיכון

הזעזוע באינטל: מאות יפוטרו בישראל

סבב הפיטורים לא יפסח גם על העובדים בישראל, אך ההערכה היא שלנוכח חשיבות מרכזי הפיתוח המקומיים עיקר הפגיעה תהיה בתחומים הקשורים למחשב האישי. אינטל ישראל בתגובה: "לומדים את ההשלכות"

מאיר אורבך 12:0020.04.16

הידיעה על פיטורי 12 אלף עובדים נפלה כרעם ביום בהיר על עובדי חברת אינטל בישראל. החברה, שמעסיקה כ-10,000 עובדים בישראל, היא המעסיק הפרטי גדול ביותר בארץ כיום. אמנם בחברה עדיין לא יודעים היכן וכמה מעובדי החברה יפוטרו אבל לכולם ברור שמהלך הפיטורים הגדול בסניפי החברה ברחבי העולם לא יפסח גם על ישראל, ושלא מדובר בעובדים בודדים.

 

אם החברה תפטר 11% מכוח האדם שלה גם בארץ, בהתאם לקיצוצים עליהם הצהירה אמש, הרי שמדובר בכ-1100 עובדים. עם זאת, ההערכות הן שבישראל יפוטרו רק מאות עובדים ולא כמו בכל העולם.

 


 

לנוכח חשיבות מרכזי הפיתוח המקומיים ובעיקר אלו העוסקים בפיתוח הדורות המתקדמים של החברה באינטרנט של הדברים, ענן ותחומים אחרי שהוגדרו על ידי החברה כמנועי הצמיחה שלה, ניתן לשער שעיקר הפגיעה בישראל תהיה בתחומים הקשורים לפיתוח המחשב האישי וייצורו. החברה הכריזה שהיא מחוייבת לפיתוח המפעל בקרית גת אבל לא מן הנמנע שקצב ההתקדמות שם יהיה איטי יותר. פגיעה נוספת עשויה להיות במפעל החברה בירושלים וביחידות הפיתוח בעיר.

 

למרות שפניה של החברה למהלך כואב מאוד, לא מן הנמנע שבמקביל לצעדים הקרובים אינטל תצא למסע רכישות בתחומי הטכנולוגיה שאותם הגדירה כמהותיים, כדי להשלים פערים וחוסרים שקיימים אצלה.

 

 

בכל מה שקשור לתחום המובייל, גם אינטל מבינה כיום שהצמד סמסונג ואפל סגרו בפניה את הדלת, ושהיכולת שלה להיות דומיננטית בשווקים אלה היא אפסית ולכן היא תנסה להיכנס לכל השווקים שעדיין נותרו פתוחים בפניה דוגמת הענן והאינטרנט של הדברים.

 

מאינטל ישראל נמסר: "זהו מהלך גלובאלי ואנחנו לומדים את השפעותיו על הפעילות בישראל. דבר אחד בטוח: אינטל תעמוד במחויבויות שלה לממשלת ישראל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x