$
חדשות טכנולוגיה

נטפליקס, מאחוריך: המנוי החודשי החדש של אמזון יהיה זמין גם בארץ

אמזון פותחת את תוכנית הפריים שלה למנוי חודשי במטרה להתחרות בנטפליקס. הגרסה שזמינה בארץ אמורה לכלול גישה לשירות הסטרימינג, האזנה למוזיקה וקטלוג ספרים דיגיטלי

נמרוד צוק 11:4118.04.16
אמזון מחריפה את המאבק בנטפליקס: החברה השיקה שני מסלולים חדשים בתשלום במסגרת תוכנית "אמזון פריים", אותם ניתן לרכוש על בסיס חודשי. עד כה ניתן היה להצטרף לתוכנית רק במנוי שנתי של 99 דולר.

 

התוכניות החדשות, שזמינות מאתמול בערב, כוללות תוכנית בשם "פריים וידיאו" שמספקת גישה בסטרימינג ללא הגבלה לתכני הווידיאו של אמזון, כולל באיכות HD ואולטרה HD, במחיר של 9 דולר בחודש, וגרסה חודשית למנוי הפריים השנתי, שכוללת בנוסף לגישה לשירות הסטרימינג גם משלוחים חינם, שירות מוזיקה בסטרימינג, גישה חופשית לקטלוג של מיליון ספרים דיגיטליים ומבצעים בלעדיים, כאשר ההטבה היחידה שכלולה במנוי השנתי ואינה ניתנת למנויים החודשיים היא הנחה של 25% בהזמנה מוקדמת של מוצרים מסוימים. עלות התוכנית היא 11 דולר בחודש.

עד כה שירות הפריים היה זמין רק למנויים שנתיים עד כה שירות הפריים היה זמין רק למנויים שנתיים צילום: יצרן

 

יש פה גם בשורה למשתמשים ישראלים, שכן למנוי החודשי המלא ניתן להירשם גם מישראל, ללא צורך ב-VPN או כרטיס אשראי אמריקאי, וליהנות מחלק התכני הווידיאו. עם זאת, מנוי הווידיאו בלבד חסום להרשמה מישראל, ובעת הדפדוף בקטלוג מתברר כי הרבה מהסרטים והסדרות אינם זמינים לצפיה מהארץ גם לאחר רכישת המנוי. הניסיון להאזין למוזיקה משירות הסטרימינג הציג דרישה נוספת לתשלום כרטיס אשראי, למרות שהוא אמור להיות כלול במנוי.

 

מכיוון ששני המנויים החדשים יקרים יותר מהמנוי השנתי, נראה כי המטרה העיקרית של החברה היא לעודד מנויים חדשים להתנסות באמזון פריים, באמצעות מנוי פחות מחייב שכולל גם חודש בחינם. אמזון פריים נחשב לאחד השירותים הפופולריים של החבה וכולל כיום בין 57 ל-61 מיליון מנויים, על פי הערכת בנק ההשקעות פייפר ג'פרי .

 

 

אמזון הצטרפה לתחום הווידיאו הרבה אחרי נטפליקס, ועד השנה האחרונה החזיקה בקטלוג תכנים מצומצם יחסית. המנוי החודשי החדש מגיע אחרי ששיחררה כמה הפקות מקור שזכו לשבחים ("מוצרט בג'ונגל" שזכתה בגלובוס הזהב, "טרנספרנט" ו"האיש במצודה הרמה") ורכשה את זכויות הסטרימינג לסדרות כמו "מר רובוט" ו"אחוזת דאונטאון".

 

השירות של נטפליקס זמין בארץ מינואר האחרון, אז יצאה החברה במהלך התרחבות משמעותי שכלל כ-130 מדינות. שירות ה-VOD שלה מציע שלושה מסלולים שונים בשלוש דרגות מחיר, 8, 10 או 12 דולר בחודש, בהתאם לאיכות הצפייה, אבל כולל גישה לתכני וידיאו בלבד.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x