$
הייטק והון סיכון

בלעדי לכלכליסט

מג'יק ליפ רוכשת את חברת הסייבר הישראלית נורת' ביט

חברת המציאות המוגברת רוכשת את החברה שעוסקת בטכנולוגיית אבטחת מידע למכשירים ניידים, שנוסדה על ידי גיל דבח ואריאל שיפטן

אסף גלעד 19:0413.04.16

רכישה ראשונה לחברת המציאות המוגברת מג'יק ליפ (Magic Leap) בישראל. החברה הודיעה לעובדיה כי קנתה את NorthBit, חברת סייבר ישראלית קטנה שנוסדה בידי גיל דבח ואריאל שיפטן ונמצאת בבעלותם המלאה.

 

ככל הנראה, לא מדובר ברכישה גדולה, אלא בעסקה שמטרתה העיקרית לגייס עובדים איכותיים לשורות הרוכשת (Acqui-Hire) והיא מוערכת בכמה מיליוני דולרים בודדים שמגולמים הן בתשלום מזומן והן בתגמולים עתידיים, אופציות ומשכורות לעובדי החברה הנרכשת. הצוות יצטרף למרכז הפיתוח של מג'יק ליפ בהרצליה פיתוח.

 

לא הרבה ידוע על נורת' ביט. היא חברת סייבר בת ארבע שנים שמעסיקה כ-15 עובדים בבניין אמפא בהרצליה פיתוח. באתר החברה היא מעידה על עצמה כמי שמפתחת מוצרי אבטחת מידע גם לשווקים כמו גיימינג, רכבים, מובייל, פיננסים ושירותי ענן.

מגי'ק ליפ מגי'ק ליפ

 

עוד מעידה על עצמה החברה, כי היא מפתחת טכנולוגיות ליבה לכמה חברות גדולות מרשימת Fortune 500 והנאסד"ק. לפני מספר ימים פרסמה מחקר ובו איתרה פרצות אבטחה חמורות במערכת ההפעלה אנדרואיד של גוגל, במכשירים מתקדמים כגון נקסוס 5, גלקסי S5, HTC One ו-LG G3. לטענת מייסדי נורת' ביט, מערכת ההפעלה אנדרואיד 5 ו-5.1 לא זכו לעדכון משמעותי ובכך יצרו פרצת אבטחה חמורה שמשפיעה על כ-36% מכלל 1.4 מיליארד משתמשי אנדרואיד.  

 

"הצוות של נורת' ביט יוודא שהמוצר שנוציא יהיה מאובטח ושהמידע של הלקוחות יישאר שייך להם בלבד", אומר ל"כלכליסט" טמיר ברלינר, מנהל הפיתוח של מג'יק ליפ בישראל. "הסתכלנו על לא מעט אפשרויות והם הדבר הטוב ביותר שראינו". ברלינר הוסיף כי מג'יק ליפ ממשיכה לגייס עובדים נוספים, בדגש על מהנדסים שמעוניינים בבניית מוצרים חדשים. את נורת' ביט ייצגו בעסקה עורכי הדין איתי פרישמן וניר דגן ממשרד גרוס GKH.

 

חברת המציאות הרבודה מג'יק ליפ נחשבת לאחת מחברות קסדות המציאות המסתוריות ביותר כאשר מאז היווסדה ועד היום טרם חשפה את המוצר שאותו היא מפתחת, למעט העובדה שמדובר בקסדת מציאות רבודה, כלומר כזו המאפשרת להלביש אובייקטים מונפשים בתלת ממד על המציאות. החברה גייסה קרוב ל-800 מיליון דולר בהובלת עליבאבא בחודש פברואר האחרון לפי שווי המוערך בכ-3.7 מיליארד דולר, לפי אתר Wired.

את מג'יק ליפ ייצגו בעסקה עורכי הדין קליף פיליג ותומר שני, שותפים במשרד עורכי הדין מיתר, ליקוורניק, גבע, לשם טל ושות'.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x