$
מכשירים ומדריכים

הקינדל החדש של אמזון לא רואה מטען

אמזון השיקה את האואזיס - מכשיר הקינדל הקטן, המתקדם והיקר ביותר שלה עד כה. לאואזיס שדרה מעובה שתקל על האחיזה בו, כפתורי דפדוף ומעטפת עור שכוללת סוללה מובנית

הראל עילם 18:2013.04.16
אמזון חשפה היום את אואזיס (Oasis), הקורא האלקטרוני החדש בסדרת קינדל, שמעוצב כמו ספר עתיק בכריכת עור ואמור לשרוד כמה חודשים ללא הטענה. זהו מכשיר הקינדל היוקרתי, המתקדם והיקר ביותר שהחברה השיקה עד כה, והוא נועד להחליף את דגם היוקרה Voyage, שהושק ב-2014. החברה פותחת היום (ד') את ההזמנה מראש למכשיר, שניתן למשלוח גם לישראל.

 

ה-Voyage, מכשיר הדגל הקודם של החברה, עלה רק 200 דולר – סכום פעוט לעומת 290 דולר שתצטרכו להוציא על אואזיס חדש, וגם זה עבור הדגם הזול ביותר, עם חיבור ווי-פיי בלבד ועם הצגת פרסומות. דגם ה-3G ללא פרסומות יעלה כ-380 דולר.

שדרה מעובה שדרה מעובה צילום: Amazon

 

במשך קרוב לעשור, העיצוב של מכשירי הקינדל שמר על אותו קו פשוט ומלבני. האואזיס שונה לחלוטין: השוליים שלו מעובים בצד אחד, כדי להקל על האחיזה. בדומה לסמארטפונים, האואזיס כולל חיישן תנועה שיבחין האם המשתמש מחזיק בו ביד ימין או שמאל, ויתאים את התצוגה בהתאם. יש לו גם שני כפתורים פיזיים איתם ניתן לדפדף קדימה ואחורה, עבור מי שרוצה קורא ספרים אלקטרוני אבל מתגעגע לדפדוף הפיזי בספר כנראה. הוא נראה כמו מחברת דקה וקלה במיוחד, שאותה ניתן לכסות במעטפת העור הכלולה במחיר ומתפקדת כסוללה נוספת. מעטפת העור זמינה בצבעי שחור, ארגמן-מרלו וחום-אגוז.

 

תאורה שאמורה לאפשר קריאה נוחה גם באור שמש מלא תאורה שאמורה לאפשר קריאה נוחה גם באור שמש מלא צילום: Amazon

 

התוצאה הסופית היא מכשיר הקינדל הדק והקל ביותר אי פעם – הוא שוקל 130 גרם, פחות מכל טאבלט או קורא אלקטרוני בשוק. אמזון גם מבטיחה שאואזיס יכול לספק כמה חודשי שימוש ללא צורך בהטענה נוספת, בזכות המעטפת. מסך המגע עצמו, בדומה לרוב מכשירי הקינדל, הוא בגודל 6 אינץ', אבל מגיע עם תאורת LED אחורית.

 

בטריה מוטמעת במעטפת בטריה מוטמעת במעטפת צילום: Amazon

 

אין כמעט הבדלים טכניים משמעותיים בין האואזיס ודגם ה-Paperwhite שאמזון מוכרת היום, למרות ש-Paperwhite עולה 120 דולר בלבד. ההבדל העיקרי הוא בעיצוב הפרימיום ובתאורה האחורית של מסך הדיו האלקטרוני, שאמורה לספק תמונה בהירה יותר ב-60%, ובכך לשפר את הקריאה בתנאי שמש.

 

אמזון, שכבר שולטת ביד רמה בשוק הקוראים האלקטרוניים ובשוק ספרי הדיגיטל בכלל, לא בהכרח צריכה את אואזיס על מנת למצב את עצמה בשוק, אבל הוא בהחלט יכול להיות מתנה ראויה לחובבי ספרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x