$
מכשירים ומדריכים

בלקברי לא מוותרת על הסמארטפון: תשיק שני מכשירי ביניים

המכירות המאכזבות של הבלקברי Priv מכשיר הדגל האחרון של החברה גרמו לה לפנות לשוק מכשירי הביניים והמכשירים החדשים צפויים לעלות כ-400 דולר. אחד יושק עם מקלדת פיזית ואחד עם מסך מגע מלא

רפאל קאהאן 17:2211.04.16

מנכ"ל בלקברי, ג'ון צ'ן, הודה בראיון לאתר The National, שמכשיר ה-Priv, שהחברה השיקה לפני כחצי שנה לא ענה על הציפיות. החברה מכרה עד היום כ-600 אלף מכשירים בעוד שציפיות האנליסטים עמדו על כ-850 אלף מכשירים. במקביל הודיע צ'ן על השקתם של שני מכשירים ביניים חדשים מבוססי אנדרואיד - אחד עם מקלדת פיזית ואחד מבוסס מסך מגע מלא.  

 

הכישלון היחסי של הפריב נגרם בגלל מחיר כניסה גבוה מדי הסביר צ'ן. "התמחור היה שגוי", הוא הודה, "לקוחות ארגוניים הסבירו לנו שהוא יקר להם מדי ואמרו לנו שאם היה לנו מכשיר דומה ב-400 דולר הם היו רוכשים אותו". צ'ן סירב להתייחס לתאריך השקה עבור שני המכשירים החדשים, במקביל הוא רמז שהחברה לא תשיק יותר מכשירים מבוססי BB10 - מערכת ההפעלה הביתית.

 

החברה מאמינה באבטחה שלה למכשירי אנדרואיד החברה מאמינה באבטחה שלה למכשירי אנדרואיד צילום: רפי קאהאן

 

אנליסטים רבים סברו שמספרי המכירות המאכזבים עשויים לשכנע את הנהלת החברה להיפטר מעסקי הטלפונים ולהתמקד בחטיבת השירותים והתוכנה שלה. אך מדברי צ'ן עולה שלמרות שהוא מודה שהשקת מכשיר האנדרואיד הראשון שלה כמכשיר דגל יוקרתי הייתה "טעות וצעד לא חכם במיוחד", החברה עדיין מאמינה שהיא יכולה להציע טלפוני אנדרואיד בעלי ערך מוסף ביחס למתחרים.

 

"אנחנו עדיין היחידים שהצליחו לאבטח את אנדרואיד באופן מלא", מתגאה צ'ן, "זה יתרון שמאפשר לנו להתבדל בשוק הזה". עם זאת בלקברי התמודדה עם לא מעט קשיים בחודשים האחרונים, פייסבוק ו-ווטסאפ כבר הודיעו שיפסיקו לתמוך במערכת ההפעלה BB10 ומכשיר הפריב זכה לביקורות מעורבות בקרב הסוקרים. "אני לא מאוהב בעסקי הטלפונים, אבל זו חטיבה שהראתה שיפור בביצועיה, סיכם צ'ן, "עם זאת, אם השוק לא יאפשר לנו לייצר רווחים בתחום - ברור שנצא ממנו".
בטל שלח
    לכל התגובות
    x