שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

סיבוב שני: הממשל האמריקאי ידרוש מאפל לפרוץ למכשירים נוספים

משרד המשפטים האמריקאי מתכוון להוציא צו שיאלץ את אפל לספק לו גישה למספר מכשירים שנתפסו במהלך חקירה נגד קרטל סמים. עורכי הדין של אפל בתגובה: "תפרצו לבד"

הראל עילם 13:2610.04.16
ה-FBI אומנם נכנע, אבל הממשל האמריקאי לא מתכוון לוותר לאפל: משרד המשפטים הודיע ביום שישי האחרון כי הוא פנה לבית המשפט הפדרלי בניו יורק על מנת לקבל צו שיאלץ את אפל לפרוץ מספר אייפונים שהמידע עליהם מוצפן.

במקרה הזה מדובר בלפחות 9 מכשירים שנתפסו על ידי הרשות הלאומית למלחמה בסמים ואלכוהול (DEA) בניו יורק, כחלק מחקירה כנגד קרטל סמים. התובע המחוזי של ניו יורק טוען כי המכשירים מכילים "מידע רב ערך" בנוגע לחקירה. עורכי הדין של אפל מסרו בתגובה כי הם מעוניינים לדעת מדוע הממשל לא יכול לפרוץ למכשרים בעצמו, לאחר שעשה זאת במקרה של הטרוריסט מסן ברנרדינו, וניצלו את ההזדמנות לבקש את שמן החברות שסייעו לסוכנות.

טים קוק. מסרב לסייע לממשל לקבל גישה למכשירי החברה טים קוק. מסרב לסייע לממשל לקבל גישה למכשירי החברה צילום: איי פי

 

בחודשים האחרונים מתחוללת סאגה משפטית סבוכה בארצות הברית, לאחר שאפל סרבה לבקשת ה-FBI ליצור דלת אחורית למכשיריה. בדצמבר האחרון נמצא האייפון של סעיד פארוק, אחד משני הטרוריסטים האחראי לטבח בסן ברנרדינו. ה-FBI ביקש מאפל לפרוץ למכשיר על מנת שיוכלו לגשת למידע המוצפן השמור עליו, אבל אפל סירבה בטענה שהדבר יצור תקדים מסוכן וכי אין לה גישה למידע של לקוחותיה.

 

ה-FBI, משרד המשפטים, הבית הלבן ואפל החליפו מהלומות משפטיות ופומביות, כאשר טים קוק, מנכ"ל אפל, הוביל מאבק פומבי בנושא. משרד המשפטים וה-FBI פנו לבית המשפט בקליפורניה בדרישה לאלץ את אפל לקיים את הצו, אבל יום לפני שהצדדים נדרשו להתייצב בבית המשפט, הסוכנות הודיעה במפתיע כי היא מוותרת על הדרישה משום שהצליחה לפרוץ את המכשירים בעזרת צד שלישי שזהותו לא ידועה. הסוכנות לא מסרה כיצד פרצה למכשיר והאם מצאה עליו מידע רלוונטי.

 

גם הבית הלבן רמז שלא יתמוך בחקיקה שתדרוש מחברות טכנולוגיה לעקוף את כלי ההצפנה שלהן במידת הצורך, אבל משרד המשפטים נחוש. לפי מסמכים משפטיים, רשויות מקומיות פנו לאפל לפחות תריסר פעמים בחודשיים האחרונים עם צווים משפטיים לחיפוש במכשירי אייפון. ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, אמר שהטכניקה שהסוכנות השתמשה בה כדי לפרוץ את המכשיר לא עובדת על מכשירי אייפון חדשים יותר.

 

 

"הממשלה עדיין זקוקה לעזרתה של אפל בגישה למידע, והיא מורשת לעשות זאת על ידי צו משפטי" נכתב במייל שנשלח לשופטת הפדרלית מרגו ברודי. משרד המשפטים מקווה שתקדים משפטי יקל עליו לדרוש מחברות הטכנולוגיה סיוע דומה בעתיד. הצוות המשפטי של אפל מסר שהוא מתכוון לדרוש מהממשל להסביר כיצד פרץ למכשיר בפעם הקודמת ולציין מדוע הוא שוב נזקק לעזרתה של היצרנית.

 

אולם השופטים לא בהכרח מצדדים בעמדה של רשויות החוק. סוכנות הידיעות NBC ציטטה מקרה שבו שופט מקומי סירב לבקשת המשטרה לקבל צו חיפוש על מכשיר אייפון וטען כי בעוד שאפל מחויבת בחוק לספק את המידע המוצפן למשטרה, היא אינה מחויבת לפרוץ אותו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x