$
תקשורת

משרד התקשורת: לפתוח בחקירה פלילית נגד גולן טלקום

משרד התקשורת פנה למשנה ליועץ המשפטי לממשלה לאחר שגולן טלקום סירבה למסור את הקודים של כרטיסי ה-SIM של 850 אלף לקוחות החברה. גורמים במשרד התקשורת טענו כי גולן "מחזיק את הלקוחות שלו כבני ערובה"

אלירן מלכי 10:1910.04.16

משרד התקשורת פנה למשנה ליועץ המשפטי לממשלה, אבי ליכט, בבקשה לבחון חשד לפלילים נגד חברת גולן טלקום, זאת לאחר שבגולן סירבו למסור למשרד התקשורת את הקודים של כרטיסי ה-SIM של 850 אלף לקוחות החברה.

 

במשרד התקשורת מינו כבר לפני מספר חודשים צוות פנימי שתפקידו היה לבחון את דרכי ההתמודדות במידה והחברה תקרוס. אחת ההמלצות שקיבל הצוות היתה לחלק את לקוחות גולן בין חברות הסלולר בשוק על פי הגודל היחסי של החברות ובכך למנוע 'עומס' על רשת של חברה ספציפית.

 

בהתאם, בחברות הסלולר נערכו בהתאם להמלצות משרד התקשורת, אך בגולן סירבו להעביר למשרד התקשורת את הקודים לכרטיסי ה-SIM של לקוחות החברה, הנדרשים לצורך ניוד הלקוחות במקרה של קריסת החברה. גורמים במשרד התקשורת כינו את המהלך של גולן "כשערורייה" וטענו כי הוא "מחזיק את הלקוחות שלו כבני ערובה".

מיכאל גולן. גורמים במשרד התקשורת: "מחזיק את הלקוחות שלו כבני ערובה" מיכאל גולן. גורמים במשרד התקשורת: "מחזיק את הלקוחות שלו כבני ערובה" צילום: אוראל כהן

 

מגולן טלקום נמסר כי "במקרה של קטסטרופה, האחריות היא על שר התקשורת וראש הממשלה בנימין נתניהו ולא על אף אחד אחר".

 

 

מנגד, ממשרד התקשורת נמסר כי, "הלשכה המשפטית בהנחיית היועץ המשפטי לממשלה בוחנת את הכלים המשפטיים שיאפשרו להבטיח רציפות תפקודית במקרה של פגיעה בשירות ללקוחות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x