$
הוועידה המוטסת
הוועידה המוטסת גג עמוד

הוועידה המוטסת

שי באב"ד: "האווירה היא שהמדינה מבריחה עסקים החוצה ומתנכלת לבעלי ההון"

מנכ"ל משרד האוצר בוועידה המוטסת של כלכליסט: "חלק מהצעדים שלנו נתפסים בצורה לא נכונה: זו לא ביקורת כלפי אנשים, עסקים ובעלי ההון, אלא כלפי המדינה במקומות שבהם היא לא עושה את תפקידה כראוי. אלה מקומות שבהם אנחנו מפעילים רגולציה"

דור צח, סן פרנסיסקו 12:4706.04.16

"בתקופה האחרונה האווירה היא שהמדינה לא פועלת לעודד את המגזר העסקי, ואפילו להיפך – מבריחה עסקים החוצה ומתנכלת לבעלי ההון", הודה מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד, בנאומו בוועידה המוטסת של "כלכליסט" שנערכה בטיסה מתל אביב לסן פרנסיסקו. "חלק מהצעדים שלנו נתפסים בצורה לא נכונה: זו לא ביקורת כלפי אנשים, עסקים ובעלי ההון, אלא כלפי המדינה במקומות שבהם היא לא עושה את תפקידה כראוי. אלה מקומות שבהם אנחנו מפעילים רגולציה".

 


 

עם זאת, אמר באב"ד כי מטרת האוצר היא להקל על הביורוקרטיה ועל מיסוי בעלי העסקים: "אנחנו מבינים היום יותר מתמיד שאם לא נייצר סביבה רגולטורית תומכת עסקים לא נוכל להמשיך לצמוח. אנחנו רוצים ליצור מצב שבו רישום עסק לא לוקח שלושה חודשים ומעלה, ושלא צריך לרוץ ל-20 גורמים שונים כדי לפתוח אותו. אנחנו מנסים לבחון את רגולציית המיסוי, במיוחד בהייטק ובסייבר, ולייצר מיסוי דיפרנציאלי שיוכל לסייע לבעלי עסקים ויזמים".

שי באב"ד שי באב"ד צילום: עמית שעל

 

באב"ד התייחס למצב שבו מרכזי פיתוח רבים פועלים בישראל, אך הקניין הרוחני רשום במדינות אחרות וכך היא אינה מרוויחה ממנו: "אנחנו רוצים לשנות את המצב הזה, של מקלט מס, לחבר את הקניין הרוחני לפיתוח ולדאוג שההכנסות ממנו יהיו בישראל. המטרה היא קודם כל לעודד חברות ישראליות לא לעזוב את ישראל ולא לנהל את הקניין הרוחני מחוצה לה. במקביל אנחנו רוצים לחבר חברות זרות נוספות להשקעות בישראל, ולייצר את מגרש המשחקים הזה בצורה הנכונה ביותר".

 

מנכ"ל האוצר לא התייחס ישירות לפולמוס סביב הכנסת עובדים זרים להייטק, אך ציין כי "ההכשרות הטכנולוגיות במדינת ישראל לוקות בחסר, וכוח העבודה שהכרחי לתעשיות ההייטק לא בנמצא. אנחנו הולכים להקדיש משאבים וקשב לדבר הזה, לטפח יותר הנדסאים ובוגרי מכללות טכנולוגיות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x