$
אפליקציות

שומרת סוד: ווטסאפ השלימה הצפנה מקצה לקצה

הגרסה האחרונה של האפליקציה הפופולרית כוללת כברירת מחדל הצפנה של כל התוכן המועבר בה, כולל סרטוני וידיאו ותמונות. בווטסאפ עבדו על הפיתוח מזה כשנה וחצי

הגר רבט 20:3005.04.16

אחרי כשנה וחצי של פיתוח, האפליקציה מציעה כעת הצפנה מקצה לקצה בכל הפלטפורמות והמכשירים בהם היא פועלת. הגרסה האחרונה של האפליקציה (2.16.1) תומכת בהצפנה כברירת מחדל.

משמעותה של הצפנה מקצה לקצה היא שתוכן התקשורת אינו מאוחסן כטקסט פשוט על שרתי החברה. החברה עצמה אינה יכולה לפענח את ההודעות משום שהיא לא מחזיקה בקוד ההצפנה, כך שגם אם תידרש בצו בית משפט להעביר את המידע של המשתמשים, לא יהיה באפשרותה לעשות זאת.

 צילום: בלומברג

 

דובר מטעם החברה מסר שהחלק האחרון בפאזל היה הצפנה של סרטוני וידיאו. למרות שהחברה סיימה את פרויקט ההצפנה לאחר פרשת אפל וה-FBI, היא החלה להטמיע אותה בשירות כבר ב-2013, השנה בה נחשפו מסמכי סנודן ונושא הפרטיות עלה לכותרות.

 

על מנת שכל התקשורת המועברת דרך האפליקציה תהיה מוצפנת, על שני משתמשי הקצה להיות מצוידים בעדכון האחרון של האפליקציה. עם זאת, משתמשי ווטסאפ יקבלו התראה לגבי מצב האבטחה של הצ'ט ואם אחד הצדדים אינו משתמש בגרסה המאובטחת.

 

משתמשי ווטסאפ יוכלו גם לוודא שהאדם איתו הם משוחחים הוא אכן מי שהם חושבים שהוא באמצעות אימות ההצפנה על ידי סריקת קוד QR או על ידי הקראה בקול של שרשרת ספרות.

 

בווטסאפ נעזרו בידע של Open Whisper Systems, קולקטיב האקרים ללא מטרות רווח שמפעיל גם את האפליקציה המוצפנת Signal.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x