הייטק והון סיכון

Metabomed הישראלית גייסה 18 מיליון דולר

בסבב השתתפו בין השאר ענקית התרופות פייזר וחברת ההשקעות של מורי ארקין. עם השלמת סבב הגיוס, סימון בוטי שעומד כיום בראש החממה של MS Ventures יעזוב את תפקידו ויתמנה למנכ"ל החברה

מאיר אורבך 15:5704.04.16

חברת מטאבומד (Metabomed) הישראלית, גייסה 18 מיליון דולר כחלק מסיבוב גיוס ראשון. סבב הגיוס שהיה בשני שלבים כלל גיוס ראשוני של 3.4 מיליון דולר מפונטיפקס MS Ventures, Boehringer Ingelheim Venture Fund (BIVF), קרן פונטיפקס ומוסד הטכניון למחקר ולפיתוח. לגיוס הנוכחי מצטרפת ענקית התרופות פייזר וארקין החזקות, חברת ההשקעות של מורי ארקין.

 

 

מטאבומד נוסדה על ידי MS Ventures, חממה של חברת התרופות מרק, יחד עם שלושה חוקרים מובילים בתחום המטבוליזם של גידולים סרטניים ובתחום הביולוגיה החישובית: פרופ' אייל גוטליב ממכון ביטסון לחקר הסרטן בגלזגו שבבריטניה, פרופ' איתן רופין מאוניברסיטת ת"א ומאוניברסיטת מרילנד, ופרופ' תומר שלומי מהטכניון בחיפה. מטאבומד פועלת מתוך החממה הביוטכנולוגית של מרק. עם השלמת סבב הגיוס, סימון בוטי, העומד כיום בראש החממה, יעזוב את תפקידו על מנת להתמנות למנכ"ל מטאבומד. החברה מעסיקה כיום 6 עובדים ביבנה.

 

מורי ארקין
מורי ארקין

 

מטאבומד מתמקדת בגילוי ובפיתוח תרופות המכוונות לחלבוני מטרה חדשים בתחום מטבוליזם הסרטן. בעזרת גישה גנטית/מטבולית ייחודית, הפלטפורמה הרב-תחומית שבבעלות החברה מאפשרת זיהוי חלבוני מטרה חדשים המהווים גיבוי הכרחי של גנים מטבוליים אשר פעילותם מבוטלת בתאים סרטניים. באמצעות עיכוב חלבוני מטרה אלה מתכוונת מטאבומד לפתח תרופות ממוקדות, שיהיו בררניות יותר בתקיפת תאי המטרה הסרטניים וכך ימנעו מפגיעה בתאים בריאים.

 

החממה הביו-טכנולוגית של MS Ventures בישראל היא מיזם אסטרטגי של חברת מרק המיועד להאיץ פיתוחים באמצעות גישור על הפער בין המחקר האקדמי ובין תעשיית הביו-טכנולוגיה בישראל. החממה הושקה ב-2011, במטרה להשקיע בחדשנות ביו-רפואית בישראל, ומציעה הן את המימון והן את הגישה למתקני מעבדה ייעודיים במרכז המו"פ של מרק סרונו ביבנה. באמצעות מיזם החממה התחייבה MS Ventures להשקעה של עד 10 מיליון אירו במיזמים המצויים בשלבים מוקדמים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x