$
הייטק והון סיכון

אלון מאסק ביקר בישראל בחשאי וצפה בנסוי רכבים אוטונומיים של מובילאיי

מאסק הוא בין השאר מייסד חברת המכוניות החשמליות טסלה. מובילאיי מסייעת לטסלה לפתח רכיבי נהיגה אוטונומית, ובארץ עורכת החברה ניסויים מתקדמים ברכבי טסלה

אסף גלעד 09:3829.03.16

יזם ההייטק והחלל אלון מאסק הגיע לישראל בחשאי לפני מספר שבועות וביקר במשרדי מובילאיי.

 

 

מאסק הוא מייסד חברת המכוניות החשמליות טסלה, חברת החלליות הפרטיות ספייס אקס וחברת הרכבות הסופר-מהירות הייפרלופ, ונמנה על קבוצת מייסדי פייפאל שמכרה את החברה לאיביי ולאחר מכן פנו מייסדיה להקמת ענקיות כמו Linkedin, Airbnb, פייסבוק וטסלה.

 

מאסק ביקר במשרדי מובילאיי בירושלים ואף נצפה בתל אביב במסעדות יוקרה. מובילאיי (Mobileye), יצרנית חיישן התנועה המשובץ במכוניות ומזהיר את הנהגים מפני תאונות, משתפת פעולה עם טסלה, חברת מכוניות היוקרה החשמליות מזה תקופה. מובילאיי מסייעת לטסלה לפתח רכיבי נהיגה אוטונומית, ובארץ עורכת החברה ניסויים מתקדמים ברכבי טסלה מודל S במערכת. ההערכה היא כי מאסק הגיע לישראל על מנת לצפות בפריצת דרך בניסויים.

זיו אבירם, מנכ"ל מובילאיי זיו אבירם, מנכ"ל מובילאיי צילום: תומי הרפז

 

מובילאיי מפתחת תוכנה לנהיגה אוטונומית עבור יצרניות רכבים שונות, לא רק עבור טסלה, ובין השאר מאפשרת להן באמצעות טכנולוגיית זיהוי עומק ולמידה עמוקה להתחמק ממכשולים, בכלל זה עצמים נייחים כגון תמרורים או ניידים כמו מכוניות, אך גם בני אדם ובעלי חיים. למערכת יכולות נוספות המאפשרות נהיגה תקינה ושוטפת כמו זיהוי נתיב עדיף וזיהוי רמזורים ותמרורים. במובילאיי סירבו להגיב לידיעה.

 

זיו אבירם, מנכ"ל מובילאיי, יישא דברים בוועידה המוטסת של 'כלכליסט' שתתקיים בשבוע הבא על טיסה ישירה ראשונה מסוגה מתל אביב לסן פרנסיסקו. על המטוס יתארחו 200 מבכירי ענף ההייטק הישראלי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x