שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מדברת חופשי: גוגל פתחה את מערכת הזיהוי הקולי לשימוש המפתחים

תחום הזיהוי הקולי בגוגל היה עד כה חלק ממספר מצומצם של שירותים שהחברה שמרה לעצמה. כעת גם מפתחים עצמאיים יוכלו להשתמש בשירותי האלגוריתם לפיתוחיהם

רפאל קאהאן 16:5427.03.16

אחת ההכרזות המעניינות שיצאה מכנס NEXT של גוגל שנערך בסוף השבוע היא פתיחת ממשק הזיהוי הקולי של החברה לשימוש על ידי מפתחים חיצוניים. בשלב ראשון, גוגל תעמיד את ה-API, הממשק שמאפשר להשתמש בשירות באפליקציות חיצוניות, לרשות המפתחים חינם אין כסף במצב של Limited Preview

בהמשך, אישרה גוגל, השירות יעלה כסף. עד כה, החברה היחידה שסיפקה שירות מעין זה הייתה ניואנס. שמוכרת יותר כספקית הטכנולוגיה מאחורי סירי. אבל זו מוגבלת יחסית לזיהוי הקולי של גוגל. ניואנס, למשל, יודעת לעבוד רק ב-38 שפות, לעומת כ-80 ב-API של גוגל.

בשורה למפתחי האפליקציות בשורה למפתחי האפליקציות

 

עד כה, רק שירותים של ענקית האינטרנט היו יכולים להתממשק עם שירות הזיהוי הקולי. כעת, גם מפתחים חיצוניים יוכלו להפעיל אותה על ממשקיהם. מפתחי אפליקציות, למשל, יוכלו להשתמש בה כדי להטמיע חיפוש קולי, עריכה והקלדה קולית, שליטה על ממשקים כגון סמארטפון, רכב וכל מערכת שניתן לחבר לשירות מבוסס אנדרואיד או כרום.

 

המערכת מעבירה את הקול של הדובר לשרתים של גוגל בענן לפיענוח ומשם בחזרה, וכל זאת בזמן אמת. גם סירי של אפל עושה זאת, אבל אצל גוגל השירות זמין בהרבה יותר מדינות. המינוס הוא בכך שהשירות דורש חיבור רציף לרשת.

 

היתרון עבור המפתחים הוא עצום, האקוסיסטם של גוגל כבר זמין כמעט בכל העולם ברוב השפות המדוברות כיום, ובנוסף, התחרות מול ניואנס צפויה להוריד את המחירים.     

בטל שלח
    לכל התגובות
    x