חדשות טכנולוגיה

כל אחד רוצה להיות טבח: מייסד יוטיוב הקים אתר סטרימינג לפודיז

Nom.com, היוזמה האחרונה של סטיב צ'ן, הוא אתר לייב סטרימינג שמשדר אך ורק תוכניות אוכל, רובן של בשלנים חובבים שתמיד חשקו בתוכנית בישול משלהם וחלקן של שפים מוכרים

רפאל קאהאן 14:5726.03.16

אם אתם טבחים חובבים או מקצוענים, ואם אתם בטוחים שאתם בשלנים טובים יותר מכל אותם מגישי תוכניות אוכל שמציפים את מסך הטלוויזיה. nom.com עשוי להיות ההתמכרות החדשה שלכם. האתר, שהושק לפני כשבועיים, הוא היוזמה האחרונה של אחד ממייסדי יוטיוב, סטיב צ'ן. הרעיון הוא לאפשר לטבחים, בלוגרים, פודיז וחובבי בישול - ידועים או אנונימיים לחלוטין - לשדר את מרכולתם ישירות על גבי הפלטפורמה של נום.קום. צ'ן מכנה את האתר קהילת וידאו אינטאראקטיבית, שם מסובך למה שהוא בעצם שילוב של יוטיוב ויכולת שידור חי.

האתר מורכב מסדרה של ערוצים שבהם מופיעים השידורים של הטאלנטים. הטריק השיווקי הוא שהשידור מתבצע בשידור חי - קצת כמו פריסקופ או פייסבוק לייב - ומלווה כמובן בצ'ט קבוצתי בו ניתן לדון עם גולשים אחרים על כישורי החיתוך והצלחות של השף החובב. הסרטון ממשיך להיות זמין גם אחרי השידור כמובן. מבדיקה שביצענו נראה שיש עדיין קצת בעיות ילדות עם האתר, לא תמיד השידורים פעלו וגם לא כל הבשלנים ידעו להפיק סרטון מהוקצע ונעים לצפייה. מה שמזכיר לנו שמדובר עדיין במקצוע לכל דבר ועניין ושלא כל בשלן מומחה יכול בהכרח להיות מגיש תוכנית.

 

 צילום: nom.com

 

ולמרות זאת, האתר גייס כבר כ-4.7 מיליון דולר משורה ארוכה של משקיעים וסלבריטאי אוכל אמריקאים, וביניהם גם אנשי גוגל ונצ'רס - זרוע ההון סיכון של ענקית האינטרנט שגם צ'ן שותף בה - שפים ואפילו השחקן ג'ארד לטו. צ'ן כבר החתים כמה שפים מוכרים יותר שיצלמו עבור האתר תוכניות בעתיד. רוב הסיכויים, אם כן, שאם האתר יצליח למשוך מסה קריטית של משתמשים הוא יירכש בצורה כזו או אחרת על ידי גוגל או אחת מזרועותיה. נום מנסה לרכב על הגל הנוכחי של שידורי וידאו חיים - טרנד שממשיך לצבור תאוצה בזכות הסמארטפונים.

 

מגוון בשלנים ברמות שונות מגוון בשלנים ברמות שונות צילום: nom.com/olivia-channel

 

עם זאת, לא ברור מה היתרון של שידור חי עבור הגולש. זה מכריח אותו להיות זמין בשעה מסויימת אם הוא רוצה להשתתף בצ'ט הקבוצתי שמתנהל במקביל לשידור (נום השיקו גם אפליקציה, אבל כרגע רק למשתמשי iOS), וגם רישום המתכונים אינו תהליך נוח כשאתה צריך לג'נגל בין מספר פעולות במקביל. כרגע אין אפשרות להחזיר אחורה את השידור בשביל לצפות בפרט שפספסנו, אבל יכול להיות שזו תכונה שתתווסף בהמשך. נום השיקו גם אפליקציית אייפון,

 

מהניסיון הקצר שיש לנו עם האתר, מדובר ביוזמה מעניינת שעשויה לסקרן לא מעט חובבי אוכל. אולם בתום השימוש הראשוני בנום, נותרנו עם תחושה שהשירות עדיין בוסרי למדיי ועוד לא גיבש סופית את חוויית השימוש שהוא מעוניין לספק לגולשים. ועם זאת, סביר שפודיז אמיתיים ישמחו על ההזדמנות להתנסות בהעלאת תכנים משלהם לאתר ולקבל תגובות מהגולשים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x