$
חדשות התקשורת

פלאפון: "רוב לקוחותינו חזרו לפעילות מלאה של קבלה והוצאת שיחות"

קצר חשמלי באחד מארונות החשמל בחוות השרתים של החברה בקרית אריה בפ"ת השבית למשך שעות את הגנרטור של החברה והפיל חלקים נרחבים מהרשת; לפי החברה, השבת המתג לפעילות מלאה תימשך מספר ימים

אלירן מלכי 15:5421.03.16

חברת פלאפון הודיעה כי היא הצליחה להתגבר על מרבית הנזקים שנגרמו כתוצאה מתקלת הענק שהחלה הבוקר (ב'), ורוב לקוחותיה חזרו לפעילות מלאה של קבלה והוצאת שיחות, זאת לצד מסרונים וגלישה סלולרית.

 

מנכ"ל פלאפון רן גוראון מנכ"ל פלאפון רן גוראון צילום: יונתן בלום

 

האירוע שגרם לתקלה הכללית בפלאפון החל הבוקר בעקבות קצר בארון חשמל הנמצא בחוות שרתים של החברה בקרית אריה שבפתח תקווה. כתוצאה מכך, הושבת הגנרטור של החברה ונפלו חלקים נרחבים מהרשת. החברה העבירה את תנועת הלקוחות שלה למתג השני שלה הנמצא ברמלה בשעות הצהריים וכעת מבצעת ניסיונות להרחיב את הקיבולת ברשת לכלל לקוחותיה כדי להחזיר את כולם לפעילות מלאה.

 

 


 

החברה מדווחת כי במקביל העבירה גנרטור חיצוני לחוות השרתים שלה בפתח תקווה כדי לעקוף את מערכת החשמל השרופה ותעבוד סביב השעון ובמהלך הלילה מקווה להשלים את העבודה ולתקן את הנזק שגרמה השריפה. השבת מתג בפתח תקווה לפעילות מלאה תימשך מספר ימים.

 

התקלה ברשת הסלולר של פלאפון שהחלה הבוקר מנעה ממאות אלפי לקוחות, מתוך 2.7 מיליון לקוחות החברה, לקיים שיחות טלפון, לשלוח מסרונים או לגלוש באינטרנט. התקלה הארצית ברשת פגעה גם בלקוחות חברת הסלולר רמי לוי, המשתמשת ברשת של פלאפון.

 

ממשרד התקשורת נמסר: "לאור לקחי העבר, משרד התקשורת הפיץ בעבר נוהל לטיפול באירועים מעין אלה. מהנדסים מטעם משרדנו שהו היום במרכז הבקרה ווידאו כי החברה עובדת על פי הנהלים כאשר המטרה המרכזית הינה להחזיר את השרות למנויים במהירות האפשרות. הוראות הנוהל קובעות כי תוך 24 שעות על חברת פלאפון להגיש תחקיר ראשוני למשרד. המשרד יתחקר לעומק ובהתאם יוסקו מסקנות ולקחים הן לחברת פלאפון, וככל שיידרש גם לחברות אחרות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x