שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

עליבאבא תלמד מתבגרים סינים לסחור באינטרנט

החברה תשקיע כמיליארד יואן בתוכנית שתכשיר מיליון צעירים כפריים להקים עסק מקוון

שירות כלכליסט 19:5916.03.16

ענקית המסחר המקוון עליבאבא תשיק תוכנית שבמסגרתה יוכשרו כמיליון בני נוער מאזורי הספר של סין, במטרה לספק להם כלים להקמת עסקים באינטרנט - כך דיווחה סוכנות הידיעות הסינית הממשלתית שינחואה.

 

חטיבת הפיננסים של עליבאבא, אנט פייננשל, תשקיע בתוכנית כמיליארד יואן (כ־155 מיליון דולר), שיופנו לתמיכה בבוגרי אוניברסיטאות המבקשים לחזור לכפרי הולדתם ולהפוך ליזמים. החברה חתמה על הסכם עם תנועת הנוער הקומוניסטי במחוז גוויז'ואו בדרום סין, שבמסגרתו היא תספק מימון והכשרה למתבגרים ברחבי כפרי המחוז.

 

הממשל הסיני מקדם בהתלהבות מסחר מקוון, ובמיוחד באזורים כפריים. תחנות שירות הוקמו באזורים אלו כדי לספק תמיכה טכנית לאנשים שמבקשים לסחור דרך האינטרנט אך לא מחזיקים בכישורים הנדרשים. מתחנות השירות הללו ניתן גם להזמין ולאסוף מוצרים.

יו"ר עליבאבא ג'ק מא יו"ר עליבאבא ג'ק מא צילום: בלומברג

 

מספר התחנות הללו הולך וגדל. ב־2009 היו שלוש תחנות בלבד ואילו ב־2019 צפוי מספר התחנות לעמוד על 100 אלף. ההשקעה הצפויה בתחנות השירות נאמדת ב־10 מיליארד יואן (כ־1.55 מיליארד דולר).

 

לפי שינחואה, המכירות המקוונות באזורים הכפריים של סין עלו בקצב כפול מהמכירות בעריה, וכיום שליש מכלל הלקוחות באינטרנט מגיעים מאזורי ספר. היקף הקניות המקוונות באזורי הספר של סין עמד ב־2015 על 195 מיליון יואן.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x