$
חדשות טכנולוגיה

בעקבות סנאפצ'ט: פייסבוק רכשה אפליקציית החלפת פרצופים

אפליקציית המובייל של הסטארט-אפ הבלארוסי Masquerade הושקה רק לפני שלושה חודשים ותמשיך להיות זמינה בחנויות האפליקציות. הרשת החברתית סנאפצ'ט ביצעה רכישה דומה בספטמבר האחרון

נמרוד צוק 11:3210.03.16
פייסבוק רכשה את חברת Masquerade, סטארטאפ בלארוסי שפיתח אפליקציית מובייל ליצירה של סרטוני סלפי אליהם ניתן להוסיף אלמנטים של אנימציה שמתאימים את עצמם באופן אוטומטי לתנועות הפנים, כך הודיעו הלילה שתי החברות, שלושה חודשים בלבד לאחר שחרור הגרסה הראשונה של האפליקציה. סכום הרכישה לא פורסם.

"החברה פיתחה אפליקציה פנטסטית שמבוססת על טכנולוגיית אימג'ינג' מובילה עבור סרטוני וידיאו, ואנו נרגשים לצרף את אנשי Masquerade לצוות שלנו ולהמשיך לפתח את טכנולוגיות הווידיאו של פייסבוק", הודיעה הרשת החברתית בהודעה לעיתונות.

כולם מחליפים פרצופים כולם מחליפים פרצופים צילום: itunes.apple.com

 

"כחלק מפייסבוק נוכל להביא את הטכנולוגיה שלנו לקהל רחב הרבה יותר, ובשלב הראשון ל-1.6 מיליארד משתמשי פייסבוק - קהל בהיקף שמעולם לא דימיינו שנגיע אליו", כתב מייסד החברה יוג'ין נבגן בפוסט בבלוג הרשמי שלה. נבגן הבטיח כי גם לאחר הרכישה תמשיך אפליקציית MSQRD להיות זמינה להורדה מחנויות האפליקציות כמוצר עצמאי, וכי הצוות אף ימשיך להוסיף לו פיצ'רים חדשים.

 

האפליקציה שוחררה ב-15 בדצמבר לאנדרואיד ול-iOS ואף זכתה לחשיפה החודש בתוכנית של ג'ימי קימל, אבל לא זכתה עד כה לפופולריות גדולה, עם פחות מ-10 אלפים משתמשים בגרסת האנדרואיד. ייתכן כי הרכישה של פייסבוק התבצעה במענה לרכישה דומה שסנאפצ'ט ביצעה בספטמבר האחרון, של חברה בשם Looksery שפיתחה טכנולוגיה דומה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x