$
חדשות טכנולוגיה

לוליפופ היא גרסת אנדרואיד הפופולרית ביותר

גרסה 5 של מערכת ההפעלה שהושקה לפני שנה וחצי פופולרית יותר מגרסת מרשמלו העדכנית יותר, זאת בשל העובדה שיצרניות המכשירים מעדיפות שלא לעדכן מכשירים ותיקים

עומר כביר 11:0909.03.16
שנה וחצי אחרי השקתה, גרסה 5.0 של אנדרואיד (המכונה "סוכריה על מקל") הפכה לגרסה הפופולרית ביותר של מערכת ההפעלה של גוגל למכשירי מובייל.

 

לפי נתוני גוגל עצמה, בתחילת מרץ אחזה אנדרואיד 5.0 בנתח שוק של 36.1% מבין כלל גרסאות אנדרואיד. בכך עקפה הגרסה את קודמתה, 4.4 (קיטקט), שהושקה באוקטובר 2013 ונתח השוק שלה עומד כעת על 34.3%.

 

לוליפופ. לא כולם יכולים לעדכן לוליפופ. לא כולם יכולים לעדכן צילום: ויקיפדיה

 

במקום השלישי במצעד גרסאות האנדרואיד הפופולריות ביותר ניצבת כעת הגרסה שמכונה "סוכריית גומי" מיולי 2012 (4.1, 4.2 ו-4.3) עם נתח שוק של 22.3%, ואחריה אנדרואיד 2.3 ("לחם זנגביל") שהושקה בפברואר 2011 ומחזיקה בנתח שוק של 2.6%.

 

ומה עם גרסת אנדרואיד העדכנית ביותר, אנדרואיד 6.0 ("מרשמלו")? היא נמצאת במגמת עלייה צנועה אך מחזיקה בנתח שוק של 2.3% בלבד, תיקו עם אנדוראיד 4.0 ("קסטה") מדצמבר 2011.

 

 

הנתונים שבים וממחישים את הפיצול העמוק ממנו סובל שוק האנדרואיד. בשעה שגרסאות חדשות של iOS, מערכת ההפעלה למכשירי המובייל של אפל, זמינות באופן מיידי למרבית המכשירים בשוק, הזמינות של גרסאות אנדרואיד חדשות תלויה ברצון הטוב של יצרניות המכשירים. אלו, פעמים רבות, מעדיפות שלא לעדכן מכשירים ותיקים יותר ובכך לעודד משתמשים לשדרג.

 

הנפגעים העיקריים הם, כמובן, המשתמשים עצמם, שלא יכולים ליהנות מהיכולות החדשות ביותר שמשלבת גוגל במערכת ההפעלה שלה, ובראשם עדכוני אבטחה שנכללים בגרסאות אנדרואיד מתקדמות יותר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x