$
חדשות טכנולוגיה

יש לכם מק? נוזקת כופר בדרך אליכם

הנוזקה מצפינה את מחשב הקורבן ודורשת 400 דולר לאחזור המידע המוצפן. ההאקרים הצליחו להחדיר את הנוזקה דרך אפליקציית ביטורנט פופולרית בקרב משתמשי אפל

רפאל קאהאן 16:4907.03.16

אם אתם משתמשי מחשבי מקינטוש וחשבתם שאתם מחוסנים מפני וירוסים למיניהם, חישבו שוב. קמפיין של נוזקות כופר שמכוון ישירות למשתמשי מק נחשף על ידי חוקרי חברת אבטחת המידע פאלו אלטו נטוורקס. ההאקרים הצליחו להחדיר את הנוזקה תוך שימוש בתוכנת הביטורנט Transmission שפופולרית מאוד בקרב מקיסטים.

הנוזקה ממתינה כשלושה ימים מההתקנה ואז יוצרת קשר עם מחשבי ההאקרים ומתחילה להצפין את המידע על המחשב. לאחר מכן היא מציגה הודעה לפיה אם המשתמש רוצה לקבל את השליטה על קבציו חזרה, עליו לשלם סכום של ביטקוין אחד (שווה ערך לכ-400 דולר כיום). לא ברור אם ההאקרים אכן עומדים בהבטחתם, אך מניסיון עבר עדיף שלא להיכנע להם אם יש ברירה אחרת. בחלק מהמקרים נמצא שההאקרים לא רק שלא שחררו חזרה את המידע, אלא אף המשיכו לדרוש כספים.

 

 צילום: apple.com

הנוזקה שפאלו אלטו חשפו מכונה KeRanger והיא מצליחה להשתחל מבעד להגנות של המחשבים תוך שימוש בתעודת אבטחה מזויפת. חברת Transmission הודיעה שהיא סילקה את הנוזקה מאתריה ושהיא הפיצה גרסה חדשה של התוכנה שלה שמסירה אוטומטית את הנוזקה.

 

אפל הגיבה במהירות וביטלה את תעודת האבטחה המזויפת ששימשה את ההאקרים. עד כה נוזקות כופר היו תוקפות בעיקר משתמשים של מחשבי ווינדוס. האיום החדש על מחשבי המק מתאפשר הודות לשילוב בין שימוש באפליקציות תמימות וזיוף תעודת האבטחה שנדרשת מכל מפתח על ידי אפל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x