$
אינטרנט

גוגל תיאלץ להרחיב את "הזכות להישכח" לכל חיפוש באיחוד האירופי

אם עד כה החברה הסירה תוצאות רק בגרסאות האירופיות המקומיות של מנוע החיפוש, כעת הן יוסרו בהתאם לכתובת ה-IP של המשתמש

נמרוד צוק 16:4806.03.16
גוגל תחל ליישם השבוע באירופה את מדיניות "הזכות להישכח", לפי דרישת האיחוד האירופי, גם בחיפושים ממדינות האיחוד ב-google.com, כך הודיעה החברה בסוף השבוע.

 

המדיניות מתייחסת לקישורים לדפים שאינם רלבנטיים יותר, נטולי עניין לציבור או שגויים, ואשר לגביהם התקבלה פניה רשמית ממושא התוכן שמבקש להסיר אותם מתוצאות החיפוש. החלטת האיחוד האירופי שמחייבת מנועי חיפוש להיענות לבקשות אלו התקבלה ב-2014, ובעקבותיה החלה גוגל ליישם אותה בכל הגרסאות האירופאיות המקומיות של המנוע, כגון google.co.uk או google.co.fr. עם זאת, חיפושים זהים שהתבצעו דרך google.com וגרסאות לא אירופיות אחרות המשיכו להציג את הקישורים שהוסרו.

מחיקת תוצאות החיפוש תתבצע לפי לזיהוי מיקום המשתמש מחיקת תוצאות החיפוש תתבצע לפי לזיהוי מיקום המשתמש

 

כעת יתווסף למדיניות הקיימת מרכיב נוסף - החברה תבדוק בכל חיפוש את מיקומו הגאוגרפי של המשתמש על פי כתובת ה-IP שלו, ועבור חיפושים שיתבצעו מאותה מדינה בה מתגורר האדם שביקש להסיר את הקישור, היא תציג את הגרסה המסוננת של תוצאות החיפוש, ללא הקישורים שהוסרו, בכל הגרסאות הבינלאומיות והמקומיות של מנוע החיפוש. חיפושים שיתבצעו ממדינות אחרות יציגו את הקישורים. המדיניות החדשה תופעל רטרואקטיבית ותחול על כל הקישורים שכבר הוסרו על פי תקנות האיחוד.

 

לדוגמה, כאשר אדם בשם "ג'ון סמית'" ביקש להסיר דף מסוים המציג תוצאה לא רלבנטית בחיפוש אחר שמו, והבקשה התקבלה, תוצאות החיפוש עבור משתמשים בריטים לא יכללו את הקישור לדף, בכל הגרסאות של גוגל. משתמשים במדינות אחרות באיחוד לא יראו את התוצאה כאשר הם יחפשו את השם בגרסאות האירופאיות של גוגל, אבל יוכלו למצוא אותו בחיפוש בגרסאות אחרות.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x